Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele technicznych rozwiązań montowanych celem ochrony powierzchni mieszkalnych przed utratą ciepła. Implementacja niektórych elementów nie zawsze idzie w parze z ideą zrównoważonego rozwoju, której fundamentalnym aspektem jest troska o środowisko naturalne.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się folia grzewcza. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, które odpowiada za zabezpieczenie konkretnych miejsc w przestrzeni użytkowej. Czy to rozwiązanie rzeczywiście cechuje się tak wysoką skutecznością? Czy folia grzewcza jest oszczędna?

 

Folia grzewcza – mechanizm działania

Folia grzewcza to rozwiązanie, które może być instalowane zarówno na powierzchni podłogowej, jak i na ścianie czy suficie. Mechanizm działania tego systemu polega na implementacji specjalnej maty wykonanej z pasty karbonowej. Wewnątrz niej znajduje się grzałka, której zadanie polega na stopniowym nagrzewaniu się. Ten proces powoduje gromadzenie się ciepła w postaci promieniowania podczerwonego. Jest ono na tyle silne i intensywne, że z łatwością przedostaje się np. przez cementową powierzchnię.

System oparty na zastosowaniu tego rozwiązania potrafi nagrzać pomieszczenie do ok. 20 stopni w przeciągu godziny. Oczywiście, wiele zależy od szeregu parametrów technicznych i powierzchni, na której znajduje się folia grzewcza.

 

Folia grzewcza  – czy jest oszczędna?

Badania wykazują, że coraz więcej konsumentów oczekuje od producentów proekologicznych rozwiązań grzewczych. Świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie powodują tradycyjne, konwencjonalne instalacje, z roku na rok rośnie. Z tego powodu firmy stale szukają źródeł ciepła, których działanie nie generuje negatywnych skutków dla planety. Jednymi z najnowocześniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych odkryć są folie ciepła.

Konsumenci zainteresowani implementacją tego rozwiązania we własnych domach, czy firmach często zastanawiają się nad ekonomicznym wymiarem. Według analiz i badań w obszarze systemów grzewczych folia jest opłacalną inwestycją. Specyfika tego systemu daje możliwość użytkowania go w wybranych pomieszczeniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy więc dogrzać powierzchnie użytkowe, w których brakuje ciepła. Nie wiąże się to z koniecznością uruchamiania całego systemu grzewczego w budynku.

 

Czy folia grzewcza jest oszczędna?

Decydując się na implementację tego rozwiązania, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która od lat specjalizuje się w tworzeniu instalacji grzewczych w budynkach użytkowych. Przed przystąpieniem do współpracy należy zwrócić szczególną uwagę na dotychczasowe realizacje przedsiębiorstwa. Współpraca z profesjonalną, rzetelną firmą – taką, jak nasza – to gwarancja skuteczności systemu z zastosowaniem folii grzewczej.

Wydajność wpływa również na aspekt opłacalności tego rozwiązania. Folie grzewcze są oszczędne w eksploatacji, co wynika z efektywnej emisji energii wskutek promieniowania podczerwonego. Warto więc skonsultować się z naszym zespołem, aby uzyskać szacunkową wycenę instalacji i na tej podstawie podjąć świadomą decyzję.