Odpowiednia temperatura w mieszkaniu jest ważna przez wzgląd na Twój komfort, a także stan zdrowia. Jeżeli jesteś posiadaczem elektrycznego ogrzewania podłogowego, być może zastanawiasz się, jaką wysokość temperatury powinieneś ustawić, by w pomieszczeniach panowały optymalne warunki. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić Ci tę kwestię, byś już nie musiał się wahać, jak ustawić elektryczne ogrzewanie podłogowe w odpowiedni sposób.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – jaka temperatura będzie najbardziej odpowiednia?

Na samym początku należy zauważyć, że każdy z nas jest zupełnie inny i temperatura to jedna z kwestii, które odczuwamy subiektywnie. Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że w jakimś pomieszczeniu czułeś się ciepło i komfortowo, podczas gdy dla innej osoby było już nieco zbyt zimno. Według ogólnych zaleceń temperatura w Twoim mieszkaniu powinna oscylować między 18, a 22 stopniami Celsjusza. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim chodzi o to, byś czuł się dobrze w swoim domu, więc jeżeli jesteś fanem chłodniejszych miejsc – spokojnie możesz zejść w dół o kilka stopni.

W przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego powinieneś mieć na uwadze fakt, że podłoga stanowi stosunkowo niską barierę termiczną, jeżeli jest wykonana z odpowiednich materiałów. Zazwyczaj wybór pada na płytki ceramiczne, gdyż te zapewniają stosunkowo dobre przewodzenie ciepła. W związku z tym odpowiedź na pytanie, jak ustawić elektryczne ogrzewanie podłogowe, zależy między innymi od tego, jaki materiał został wykorzystany do wyłożenia powierzchni.

Jak ustawić elektryczne ogrzewanie podłogowe, by czuć się dobrze w swoim domu?

Uznaje się, że temperatura w pomieszczeniach gospodarstwa domowego nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Jedynie łazienka jest miejscem, gdzie temperatura ta może być nieco wyższa, o całe cztery stopnie. Mając już te informacje, właściwie żadnego problemu nie powinno stanowić dla Ciebie ustawienie odpowiedniej temperatury w swoim mieszkaniu. Dzięki stosowaniu się do tych wskazówek możesz mieć pewność, że poziom ogrzewania wpłynie dobrze na stan Twojego zdrowia oraz ogólne samopoczucie.

Ciekawym rozwiązaniem, jakie pojawiło się na rynku budowlanym, są folie grzewcze, które można zamontować w ścianach, a także pod podłogą. To metoda, która nie korzysta z tradycyjnych grzejników i konwektorów elektrycznych, więc jest bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, której zależy na ochronie środowiska naturalnego.

Folia grzewcza Red Snake jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych

System Red Snake to cienka folia, która wyprodukowana została przy wykorzystaniu włókien węglowych oraz pasty karbonowej. W przeciwieństwie do elektrycznego ogrzewania podłogowego można ją zamontować pod wykładziną. Elektryczne ogrzewanie podłogowe byłoby po prostu mało wydajne, a także narażałoby Cię na znacznie większe wydatki związane z rachunkami za prąd.

Jeżeli jesteś właścicielem tradycyjnego źródła ogrzewania i nie chcesz się zastanawiać nad tym, jak ustawić elektryczne ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza Red Snake będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jest to przede wszystkim oszczędność, gdyż korzystając z takiej metody grzewczej, będziesz niezależny od jakichkolwiek podwyżek za dostawę energii czy ogrzewanie. Dodatkowo temperatura odczuwalna przy tej metodzie grzania jest wyższa niż realna – oszczędzasz wiec prąd, mniej nagrzewając pomieszczenia. Poza tym jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się bardzo pozytywnym wpływem na środowisko, gdyż w trakcie grzania nie oddaje do atmosfery szkodliwych cząsteczek.

Mamy nadzieję, że w powyższym artykule udało nam się wyjaśnić kwestię elektrycznego ogrzewania podłogowego i tego, jaką temperaturę ustawić, by czuć się dzięki niemu komfortowo.

Zajrzyj do artykułu: https://innodom.pl/promienniki-podczerwieni-jak-to-dziala/