Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii zmieniła postrzeganie dużej grupy społeczeństwa na temat sposobów ogrzewania budynków użytkowych. Tradycyjne instalacje przestały wieść prym, a na ich miejscu pojawiły się zoptymalizowane, innowacyjne oraz ekologiczne alternatywy. Z roku na rok coraz więcej konsumentów podejmuje szereg zmian w tym zakresie, co przyczynia się nie tylko do zredukowania kosztów ogrzewania, ale i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. W ciągu ostatnich kilku lat dużą popularnością cieszą się cienkie grzejniki elektryczne, czyli tzw. folie grzewcze. Wraz ze wzrostem zainteresowania ekologicznymi alternatywami na podczerwień pojawiło się także wiele pytań. Ile prądu zużywa folia grzewcza? Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

 

Folia grzewcza – ile prądu zużywa instalacja wykorzystująca ten sposób ogrzewania?

 

Instalacje z wykorzystaniem folii grzewczych na podczerwień to rozwiązanie, które pozwala na swobodną optymalizację temperatury w pomieszczeniach użytkowych. System ten charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Wynika to przede wszystkim z braku jakichkolwiek strat przesyłowych ciepła (np. do grzejników). Wysoka wydajność przy jednocześnie niskim zużyciu prądu to także kwestia samej specyfiki ogrzewania niskopłaszczyznowego, ponieważ jest w istocie niskotemperaturowe. Stosunkowo krótki czas nagrzewania się systemu, a także możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą to aspekty, które również przyczyniają się do minimalizacji zużycia energii elektrycznej przy jednoczesnej intensyfikacji wydajności. To, ile prądu zużywa folia grzewcza, zależy także od jej rodzaju, mocy oraz wielkości instalacji (a konkretniej powierzchni, na jakiej została rozłożona).

 

Ekologiczna folia grzewcze – jakie zużycie prądu wykazuje to rozwiązanie?

 

Na koszty eksploatacji tego systemu wpływają nie tylko parametry techniczne, tj. powierzchnia grzewcza, typ czy moc folii. Duże znaczenie w kontekście poboru prądu mają także czynniki pośrednie. Jakość wykonania instalacji przed firmę oferującą usługi w tym zakresie ma ogromne znaczenie. Warto więc stawiać na współpracę z usługodawcami, którzy korzystają z najwyższej jakości folii od sprawdzonych producentów (np. RedSnake). Firmy, które posiadają pozytywną rekomendację na rynku i dbają o indywidualne podejście do klienta, charakteryzują się także terminowym, niezawodnym wykonawstwem usługi instalacji folii grzewczej.

 

Folia grzewcza – jakie zużycie prądu? | czynniki pośrednie

 

To, ile prądu zużywa folia grzewcza, zależy także od sposobu sterowania temperaturą w pomieszczeniu. Im większa intensywność pracy systemu, tym większy pobór energii elektrycznej. Pracownicy profesjonalnych firm zapewniają jednak fachowe doradztwo po zakończeniu usługi, co pozwala szybciej zapoznać się ze specyfiką tego instalacji i w pełni zoptymalizować jej działania pod kątem minimalizacji zużycia prądu. Warto również pamiętać, że istotną rolę w zakresie intensyfikacji wydajności folii grzewczych pełni jakość izolacji termicznej budynków. Uciekające z pomieszczeń ciepło będzie się niestety wiązało z koniecznością dogrzewania.