Wraz z postępem technologicznym zaczęto wykorzystywać rozwiązania, które w znacznie mniejszym stopniu szkodzą planecie, a przy tym są ekonomiczne dla samych użytkowników. W nurcie łączenia ekologii z oszczędnością pieniędzy powstała opcja opierająca się na zastosowaniu profesjonalnego systemu z folią grzewczą na podczerwień. Zyskuje ona coraz większe zainteresowanie. Z tego względu wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje ogrzewanie na podczerwień i czy rzeczywiście jest tak opłacalne.

Ogrzewanie na podczerwień – jak wyliczyć koszt?

W zależności od wybranych materiałów i montażu cena może się znacznie różnić. Warto wziąć pod uwagę, jaki rodzaj folii zostanie zastosowany. Standardowa zasada działania polega na podłączeniu mat z pasty karbonowej do energii elektrycznej. Za sprawą oporu, zawierająca grafit węglowa grzałka znajdująca się wewnątrz stopniowo się nagrzewa. Ciepło jest przez nią oddawane w postaci promieniowania podczerwonego, cechującego się długimi falami, które się nie zatrzymują, a przenikają przez przedmioty. Z tego powodu folie te stają się doskonałym rozwiązaniem o genialnej skuteczności w każdym pomieszczeniu.

Dodatkowym atutem staje się forma ich montażu. Nie ma znaczenia, czy zostaną one umiejscowione na ścianach, podłodze czy nawet na suficie, w każdym z tych miejsc będą niebywale skuteczne. Nieistotne jest także, pod jakim materiałem będą się one znajdowały. Równie znakomite działanie będzie miało miejsce zarówno poprzez dywan, płytki bądź wylewkę cementową. Dowiedz się jak dobrać grzejnik na podczerwień.

Ogrzewanie na podczerwień – jakie rachunki wiążą się z tym sposobem ogrzewania?

Na koszty ogrzewania za sprawą podczerwieni ma wpływ wiele czynników. Będzie to między innymi rodzaj zabudowy, w którym znajdują się maty. Jest to niezwykle istotne, gdyż stare budownictwo często cechuje się brakiem pełnej szczelności okien i drzwi oraz cienkimi ścianami. Przez to nagrzewanie się całego pomieszczenia czy lokalu będzie znacząco utrudnione. Jednak w nowszych budynkach nie ma takiego problemu, ponieważ zastosowane w nich rozwiązania zostały opracowane w niezwykle przemyślany sposób. Oprócz tego koszty ogrzewania na podczerwień zależeć mogą także od strony świata, na którą wychodzą okna, poziomu usytuowania mieszkania czy wysokości danych pomieszczeń. Dość kluczową kwestią, która stanowi istotną informację, jest preferowana przez mieszkańców temperatura powietrza znajdująca się w lokalu.

Niskie koszty związane z tym rozwiązaniem wynikają bezpośrednio z oddawania promieni podczerwonych do otoczenia. W ten sposób również przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu nagrzewają się, a następnie dzielą się swoim ciepłem. Nie wiąże się to także ze stratami, które stanowią naturalne następstwo zastosowania niektórych rozwiązań.

Sama cena inwestycji w to rozwiązanie może się dość znacznie różnić. Zależeć ona będzie od metrażu, liczby pomieszczeń, jakości materiałów, a także wynagrodzenia dla fachowców, którzy będą całość montowali. Jest to jednak niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę dłuższą eksploatację tego rozwiązania.

Nasza oferta ogrzewania na podczerwień: https://innodom.pl/ogrzewanie-na-podczerwien/