System rekuperacji to coraz częściej wybierane rozwiązanie, na które decydujemy się zw względu na wszelkie związane z nim korzyści. Jednak jedną z kwestii najczęściej wzbudzających ciekawość, jest pytanie, ile kosztuje rekuperacja. W poniższym artykule postaramy się udzielić wszelkich istotnych informacji, dzięki którym podjęcie najkorzystniejszej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Rekuperacja – ile to kosztuje?

Na pytanie ile kosztuje rekuperacja domu, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od wielu różnych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas planowania budżetu na rekuperację. Koszt przedsięwzięcia wynika z jakości wybranego rekuperatora, mocy centrali wentylacyjnej czy rodzaju instalacji wentylacyjnej.

Rekuperacja – koszt

Odpowiedź na zagadnienie – ile kosztuje rekuperacja w domu jednorodzinnym, nie jest łatwym zadaniem. Wynika to z faktu, iż trudno jest wycenić jej montaż, nie znając konkretnych planów budynku. Cena urządzenia również ma w tej kwestii niebagatelne znaczenie, dlatego warto, abyśmy zaplanowali budżet na co najmniej 18 tysięcy złotych. To koszt kompleksowego montażu urządzenia przez specjalistów z odpowiednią wiedzą oraz umiejętnościami, co jest szczególnie istotne przy planowaniu montażu rekuperacji. Całkowity koszt montażu systemu rekuperacji możemy zakładać na przedział od 18 000 do 24 000 złotych. Natomiast zakup rekuperatora może nas kosztować około 8-24 000 złotych w zależności od rodzaju i mocy wybranego sprzętu. Do rekuperatora warto również doliczyć cenę zakupu dodatkowych elementów systemu.

Od czego uzależniona jest cena montażu rekuperacji?

Montaż rekuperacji to niezwykle ważny aspekt, który powinniśmy zaplanować już na etapie projektu. Niektóre elementy systemu będą zamontowane w posadzkach, bądź też bruzdach w ścianach. Przeprowadzenie tego rodzaju prac dodatkowo podwyższa koszt montażu.

System rekuperacji – jak wybrać firmę do rekuperacji?

Wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się montażem rekuperacji, nie powinien być przypadkowy. Warto postawić na zaufanych specjalistów, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz fachową wiedzę. To bardzo ważne dla właściwego przebiegu całego procesu w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Działalność naszej firmy opiera się na niezwykle nowoczesnych oraz energooszczędnych i ekologicznych technologiach, dzięki czemu możemy montować coraz efektywniejsze systemy w domach naszych klientów. Oferowane przez nas systemy rekuperacji to sposób na czyste powietrze, co jest szczególnie istotne dla osób zmagających się z alergiami. To również doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na ograniczeniu przedostającego się do wnętrza domu bądź mieszkania smogu.

Instalacja systemu rekuperacji z całą pewnością przełoży się na poprawę panujących w pomieszczeniu warunków, a także zwiększenie oszczędności. Nasi fachowcy z należytą uwagą zadbają o szybki i sprawny przebieg całego procesu, co wpłynie na bezpieczeństwo oraz satysfakcję korzystających z naszych usług klientów.

Rekuperacja – dowiedz się więcej!