Kable grzewcze są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem, które spotyka się z aprobatą ze strony zadowolonych użytkowników. Zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach, dzięki czemu możemy przy ich użyciu zapewnić optymalne warunki cieplne wewnątrz domu. Decydując się ich montaż, warto posiadać wszelkie niezbędne informacje, aby cały proces przebiegł w sprawny oraz bezproblemowy sposób. Jak zamontować kable grzewcze?

Kable grzewcze – montaż

Montaż kabli grzewczych nie należy do najłatwiejszych czynności, dlatego warto, abyśmy rozważyli jego wykonanie profesjonalnej firmie. Pierwszym elementem, który powinniśmy wykonać, jest szczegółowe dokonanie pomiarów rynien oraz rur spustowych. Długość niezbędnego przewodu grzejnego wynika również z panującego w danym miejscu klimatu, a im temperatura wyższa, tym mniej okablowania będziemy potrzebowali. Jeśli dodatkowo posiadamy rynny półokrągłe, należy zastosować specjalnie uchwyty, aby we właściwy sposób móc zamontować kable.

Co więcej, podczas instalacji w korytach dachowych oraz rynnach prostokątnych potrzebne będzie nam specjalne mocowanie kabli do rynien kwadratowych. Nie możemy zapominać również o tym, aby pozostawić około 0,5 m zapasu kabla, co umożliwi połączenie systemu grzejnego z przewodem zasilającym. W kolejnym kroku musimy podłączyć przewód z regulatorem przy pomocy przewodu elektrycznego, a cała instalacja powinna zostać zabezpieczona przy użyciu wyłącznika różnicowoprądowego, zgodnie z zaleceniami elektryka, dotyczącymi konkretnych parametrów. W końcowym etapie nie możemy pominąć pomiaru rezystancji izolacji przewodów, a także sprawdzenia, czy system działa we właściwy sposób. Sprawdź kable grzejne jako elektryczne ogrzewanie podłogowe w wylewce betonowej.

Kable grzewcze – instalacja

Samodzielny montaż kabli grzewczych jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem, dlatego najlepsze rozwiązanie to zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie, która w sprawny oraz skuteczny sposób się nim zajmie. Działamy na rynku od wielu lat, w trakcie których mogliśmy poznać potrzeby oraz wymagania naszych klientów. Dzięki temu możemy się do nich stale dopasowywać. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują wysokiej jakości urządzenia oraz narzędzia, a nasze standardy obsługi są na najwyższym poziomie. W wykonywaniu codziennych zadań kierujemy się zaangażowaniem oraz rzetelnością, a do każdego korzystającego z naszych usług klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Co więcej, w razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności warto się z nami skontaktować w celu uzyskania istotnych do podjęcia najlepszej decyzji informacji. Służymy profesjonalnym doradztwem oraz cennymi wskazówkami, ponieważ zależy nam, aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z wykonanego zlecenia.

Nasza oferta wyróżnia się nie tylko wysoką jakością proponowanych rozwiązań, ale również atrakcyjnymi cenami, które zachęcają do wyboru świadczonych przez nas usług. Pośród dostępnych produktów posiadamy jedynie trwałe oraz wytrzymałe kable grzewcze, stanowiące doskonałą, a przede wszystkim opłacalną inwestycję na lata.

Zobacz także: