Pompy ciepła już od długiego czasu zyskują na popularności w naszym kraju i nie ma się czemu dziwić – to świetna metoda na ogrzanie domu. Jest ona przede wszystkim bardzo przyjazna środowisku, gdyż wykorzystuje ona zjawiska naturalne, które wytwarzają ciepło, które następnie są wtłaczane przez pompę ciepła w system rozdzielający je po domu. Do działania pompy nie jest potrzebne zasilanie jej paliwem kopalnym, takim jak benzyna czy węgiel, co również niesie za sobą konsekwencje ekonomiczne – przy używaniu pompy w dłuższej perspektywie z pewnością uda nam się sporo zaoszczędzić.

Zanim jednak nabędziemy konkretną pompę do domu, warto zapoznać się z informacjami na jej temat oraz sprawdzić, na jaką powierzchnię zalecane są dane modele, aby dobrać ten, który spełni nasze potrzeby. Chcąc pomóc naszym czytelnikom w poniższym artykule umieściliśmy informacje na temat tego, jakiej mocy pompę ciepła wybrać do domu 120m2, a także ile taka pompa może kosztować. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tekstem.

Jaka moc pompy ciepła do domu 120m2?

Najważniejszym parametrem, który bierzemy pod uwagę w tym wpisie jest moc pompy ciepła do domu 120m2. To właśnie od niej zależy bowiem to, czy urządzenie będzie mogło skutecznie wypełniać swoje zadanie, czy też będzie miało z tym problemy. Czynnikiem niemniej ważnym niż moc jest również to, czy pompę instalujemy dla nowego budynku, czy starszej konstrukcji. W przypadku nowych domów przyjęło się, że moc pompy powinna wynosić minimum 6 kW i będzie to wystarczająca ilość w wielu przypadkach. Jeśli natomiast chodzi o domy starsze o metrażu 120m2, w których często m.in. izolacja pozostawia całkiem sporo do życzenia, to zalecana moc pompy ciepła jest zdecydowanie wyższa i wynosi ona 18 kW. Widać więc bardzo wyraźnie, jaką dużą różnicę robią nie tylko materiały, z których wykonuje się budynki, ale także właśnie izolacja, którą obłożone zostały ściany i nie tylko.

Pompa ciepła do domu 120m2 – cena

Jedną z kwestii, które najbardziej interesują osoby chcące nabyć wysokiej jakości pompy ciepła do domu o metrażu 120m2 jest oczywiście to, ile takie urządzenie oraz jego montaż będą kosztować. Na cenę pompy ciepła wpływ ma bardzo dużo czynników, m.in. komponenty, z których została ona złożona oraz ich jakość, a także marka, która odpowiedzialna jest za jej wyprodukowanie. Na ostateczną kwotę wpływają również możliwości sprzętu – im jest ich więcej, tym będą one droższe. Oprócz tego do tej kwoty w razie potrzeby będzie trzeba doliczyć również dodatkowe koszty, takie jak zakup i montaż fotowoltaiki czy wybór konkretnych technologii grzewczych. Na całe szczęście wybór tego typu urządzeń jest bardzo szeroki i dostępne są one w bardzo różnych cenach, dzięki czemu każda zainteresowana tą technologią osoba, będzie mogła nabyć pompę ciepła dostosowaną do swoich potrzeb, która jednocześnie będzie odpowiadać ich wymaganiom cenowym.