Zastosowanie pompy ciepła do basenu jest jednym z najlepszych sposobów na skuteczne ogrzanie wody kąpielowej. Jednak, by sprzęt działał w wydajny sposób, powinniśmy go dobrze dopasować do parametrów zbiornika.

Kluczowym aspektem są wymiary, dlatego przed podjęciem decyzji musimy przekazać specjaliście precyzyjne dane, by możliwe stało się dobranie urządzenia. Jaka pompa ciepła do basenu poradzi sobie z ogrzaniem wody?

Jaka pompa do podgrzewania wody w basenie?

Decydując się na zakup pompy ciepła do basenu, w głównej mierze musimy mieć na uwadze powierzchnię całego zbiornika. To niezwykle ważna kwestia, od której zależy, czy ciepło będzie równomiernie rozprowadzane po basenie. Zastosowanie sprzętu do podgrzewania wody umożliwia podtrzymanie optymalnych warunków eksploatacyjnych niemalże w każdych warunkach.

Pompa ciepła do basenu do sprawnego działania korzysta z energii odnawialnej, co pozwala na jej zastosowanie w różnych temperaturach. Co więcej, wykorzystanie odpowiednich komponentów sprawia, że utrzymanie idealnej temperatury staje się możliwe nawet w chłodniejsze miesiące.

Przed podjęciem decyzji zakupowej powinniśmy poradzić się specjalistów, którzy pomogą nam w doborze właściwego urządzenia i rozwieją wszelkie pojawiające się wątpliwości.

Jaka pompa ciepła do basenu 10 m³?

Basen o powierzchni wynoszącej 10 m³ nie należy do największych, w wyniku czego zastosowana do jego ogrzania pompa ciepła nie musi posiadać dużej mocy. W takim przypadku dobór sprzętu nie wymaga od nas wykonania specjalistycznych obliczeń, ponieważ zbiornik nie wykazuje zwiększonych potrzeb cieplnych.

Jaka pompa ciepła do basenu 20 m³?

Baseny o powierzchni 20 m³ są dwa razy większe, dzięki czemu możemy z nich korzystać wspólnie z rodziną, znajomymi czy przyjaciółmi. Mimo iż potrzeby zbiornika dotyczące mocy urządzenia nadal nie są nadmiernie wygórowane, to musimy mieć na uwadze, że wykazuje on podwyższone wymagania pod kątem czasu pierwszego podgrzewania wody. Dotyczy to okresu przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego.

Powinniśmy pamiętać, że wiąże się to z ciągłą pracą pompy ciepła przez około od 3 do 5 dni, na co wpływ mają występujące warunki otoczenia. Przyjmuje się, że urządzenie do basenu 20 m³ powinno mieć moc wynoszącą od 4,80 kW do 6,60 kW.

Jaka pompa ciepła do basenu 30 m³?

Basen o powierzchni 30 m³ należy do sporych, w związku z czym wykazuje zdecydowanie większe wymagania cieplne niż w przypadku tych mieszczących 10 czy 20 m³ wody. Decydując się na zbiornik o tak pokaźnych rozmiarach, powinniśmy wybrać pompę ciepła o większej mocy, wynoszącej od 7,10 kW do 9,60 kW. Urządzenie o takich parametrach umożliwi równomierne podgrzanie wody, by przebywanie w basenie sprzyjało relaksowi w optymalnych warunkach temperaturowych.

Pompy ciepła do basenu – współpraca z profesjonalną firmą

Pompy ciepła do basenu to nowoczesne rozwiązania, zapewniające jego optymalne podgrzewanie. W swojej ofercie proponujemy kompleksową obsługę w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia, a także jego instalacji.

W ramach zlecenia wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt zaufanej marki Hewalex, który charakteryzuje się niskim kosztem utrzymania instalacji, ograniczoną emisją zanieczyszczeń oraz komfortem użytkowania przez wiele lat.

Zapewniamy bezproblemowy, a zarazem terminowy montaż pompy ciepła, a nasi pracownicy posiadają bogatą wiedzę oraz szeroki zakres umiejętności. Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, stawiając na rzetelność i zaangażowanie.

Z chęcią dzielimy się swoim doświadczeniem, przekazując klientom szereg profesjonalnych porad oraz wskazówek, by podjęcie najkorzystniejszej decyzji nie przysporzyło najmniejszych problemów.

Pompa ciepła do basenu – jaką wybrać? Podsumowanie

Wybór odpowiedniej pompy ciepła uzależniony jest od kilku istotnych aspektów. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość zbiornika, do którego należy dobrać moc urządzenia. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą nam w całym procesie, dzięki czemu decyzja stanie się dla nas łatwiejsza.