Odpowiednia temperatura w domu ma ogromne znaczenie dla tego, jak się w nim czujemy. Nie ma chyba osoby lubiącej, kiedy w pomieszczeniu, w którym aktualnie przebywa, jest zbyt ciepło lub zbyt zimno. Druga sytuacja prezentuje się mniej komfortowo, gdyż zdecydowanie trudniejsze zadanie obejmuje szybkie podwyższenie temperatury niż obniżenie jej. Od wielu lat wypracowywane są jednak coraz to nowsze rozwiązania, które służą do skutecznego ogrzewania domu w czasie chłodniejszych dni.

Dobrze dobrane ogrzewanie ma szczególne znaczenie dla osób, które mieszkają w starszych budynkach. Ze względu na odmienne technologie wykorzystywane w procesie budowania tego typu konstrukcji, mają one inny współczynnik przenikania ciepła niż nowoczesne obiekty, nastawione na możliwie jak największą energooszczędność. Stare budowle często nie przechodzą również termomodernizacji. To sprawia, że całkiem spora część ciepła wygenerowana przez system ogrzewania „ucieka” na zewnątrz.

Na całe szczęście istnieją rozwiązania, które umożliwiają oszczędne i skuteczne podwyższenie temperatury nawet w kilkudziesięcioletnim budynku. Zastanawiasz się, jakie ogrzewanie wybrać do starego domu? Zapoznaj się z poniższymi informacjami na ten temat.

Czym kierować się podczas wyboru ogrzewania do domu?

Zanim poznasz nasze propozycje dotyczące tego, jakie ogrzewanie do starego domu wybrać, zapoznaj się ze szczegółami, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania wśród tych dostępnych na rynku.

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, podejmując decyzję odnośnie do ogrzewania do domu, jest oczywiście technologia wykorzystywana przez dane rozwiązanie. Na rynku dostępne są różne propozycje – standardowe grzejniki CO, pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne, folie grzewcze czy kable. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Decyzję o wyborze jednego z nich należy podjąć po przeanalizowaniu wszystkich mocnych oraz słabych punktów, a także po upewnieniu się, że konstrukcja budynku, a także poszczególnych pomieszczeń umożliwia zastosowanie danej technologii.

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania systemu grzewczego do starego domu i nie tylko, to oczywiście jego deklarowana skuteczność. Niektóre z rozwiązań w określonych warunkach będą sprawdzały się lepiej od innych. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z możliwościami wybranego systemu.

Oprócz tego ważnym czynnikiem jest również kwestia ekonomiczna – a więc cena zakupu i montażu systemu ogrzewania, a następnie jego eksploatacji. Wiele osób poszukuje propozycji tańszych w zakupie, które jednocześnie nie wiążą się z wysokimi kosztami użytkowania. Jeśli jednak mamy szersze możliwości finansowe, to warto dołożyć do bardziej zaawansowanych rozwiązań, które oferują więcej opcji.

Jakie ogrzewanie do starego drewnianego domu i nie tylko?

Wybór ogrzewania do starego drewnianego domu nie jest prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że tego typu konstrukcje zazwyczaj są łatwopalne, dlatego żadne rozwiązanie wykorzystujące ogień (w tym np. wszelkiego rodzaju piecyki na paliwo stałe czy kominki) nie będzie dobrą opcją.

W tej sytuacji sprawdzą się za to nowoczesne rozwiązania, takie jak pompy ciepła, folie grzewcze czy kable instalowane pod podłogą. To bardzo skuteczna i zarazem oszczędna technologia – pozwala zminimalizować straty ciepła, a jednocześnie ogrzewa pomieszczenia równomiernie (w przeciwieństwie do np. klasycznych grzejników).

Folie grzewcze mają podobne możliwości i również będą bardzo dobrym wyborem, który daje spore możliwości.

Gdzie szukać odpowiedniego ogrzewania do starego domu?

Po profesjonale doradztwo oraz wysokiej jakości rozwiązania z zakresu ogrzewania domu należy udać się do doświadczonych specjalistów – takich jak my. Wykonujemy systemy grzewcze, wykorzystując nowoczesne technologie i wysokiej jakości komponenty. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że przygotowana przez nas instalacja będzie maksymalnie skuteczna, a zarazem ekonomiczna. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu.