Termin uruchomienia instalacji grzewczej w domu zazwyczaj uzależniony jest od daty rozpoczęcia okresu grzewczego. Kiedy temperatura na dworze stopniowo spada, a w domach oraz mieszkaniach robi się coraz chłodniej, zaczynamy zastanawiać się, kiedy włączyć ogrzewanie.

Czas włączenia ogrzewania w domu warto uzależnić od panującej na zewnątrz temperatury. Gdy za oknem jest poniżej 10 stopni Celsjusza, a jednocześnie w domu lub mieszkaniu wartości spadają poniżej 20°C, powinniśmy zdecydować się na uruchomienie instalacji grzewczej. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiedni komfort, unikniemy infekcji lub rozwoju pleśni pod wpływem wilgoci.

Jak włączyć ogrzewanie podłogowe?

Włączenie ogrzewania podłogowego może być znakomitym sposobem na efektywne oraz łatwe podgrzewanie pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Przede wszystkim przed uruchomieniem systemu powinniśmy upewnić się, że został on właściwe zainstalowany i jest gotowy do użycia. W tym celu warto sprawdzić, że wszystkie elementy są dobrze podłączone. Jeśli chcemy zaoszczędzić sporo czasu, możemy powierzyć tę czynność specjalistom lub skonsultować się z fachowcami, którzy montowali ogrzewanie elektryczne.

Ponadto upewnijmy się, że termostat jest prawidłowo zainstalowany oraz skonfigurowany, zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Znaczenie ma także ustawienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, w których chcemy włączyć ogrzewanie podłogowe. W niektórych systemach istnieje przycisk ręcznego uruchamiania, umożliwiający natychmiastowe wykonanie czynności.

Jak wyłączyć ogrzewanie podłogowe na lato?

Wiele osób zastanawia się również, jak wyłączyć ogrzewanie podłogowe. Dlatego w przygotowanym przez nas wpisie zamieściliśmy kluczowe informacje dotyczące tej kwestii. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją obsługi, w której można znaleźć ważne dane dotyczące czynności.

Następnie musimy zlokalizować termostat, by przełączyć go w tryb uśpienia bądź na najniższą temperaturę. Jeśli mamy dostęp do panelu elektrycznego, możemy wyłączyć zasilanie doprowadzone do systemu ogrzewania podłogowego, uprzednio upewniając się, że wiemy, który wyłącznik jest odpowiedni.

Gdy jesteśmy w posiadaniu pompy ciepła napędzającej cały system, będziemy musieli ją wyłączyć. Może to pomóc w zaoszczędzeniu energii, a także przedłużeniu żywotności urządzenia.

Ogrzewanie elektryczne – komu powierzyć montaż?

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego, warto skorzystać z naszej oferty. Wyróżniamy się bogatym doświadczeniem, zatrudniając specjalistów z rzetelną wiedzą oraz umiejętnościami.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie, służąc naszym klientom fachowym doradztwem oraz pomagając w doborze optymalnego rozwiązania, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.