Ogrzewanie podłogowe jest bardzo popularne, ponieważ pozwala bardzo szybko nagrzać pomieszczenie w sposób równomierny, nie wpływa na wygląd przestrzeni (brak grzejników), a dodatkowo dzięki niemu można chodzić po domu boso w pełnym komforcie. Współcześnie coraz więcej osób sięga po energooszczędne maty grzewcze pod panele, które cechują się efektywnością i szybkością montażu. Dlaczego warto ich użyć i ile to kosztuje?

Mata grzewcza pod panele – co to jest?

Maty grzewcze, określane także mianem folii grzewczych, są nowoczesnym sposobem ogrzewania i nie da się zaprzeczać, że są innowacyjne. Działają poprzez emisję promieniowania podczerwonego, dzięki czemu stosunkowo szybko działają, a także nie muszą być umieszczone pod całą powierzchnią podłogi. Sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku paneli, jednak można je także montować pod płytkami.

Mata grzewcza pod panele – dlaczego warto?

Maty grzewcze są zdrowe i nie wymagają dodatkowej obsługi. Każdy użytkownik otrzymuje termostat, który umożliwia zaprogramowanie, w którym momencie urządzenie będzie pracować. Folie pobierają energię elektryczną, dlatego są polecane przede wszystkim w domach, w których zainstalowano panele fotowoltaiczne. Energooszczędne maty grzewcze pod panele są także dobre dla środowiska – ich eksploatacja nie wymaga emisji szkodliwych substancji. Ponadto maty wystarczy położyć i przykryć podłogą, dzięki czemu montaż może zająć zaledwie jeden dzień w przypadku małych powierzchni. Ciepła podłoga jest także przyjazna i bezpieczna dla dzieci.

Mata grzewcza pod panele – ile kosztuje?

Interesuje Cię mata grzewcza pod panele? Cena produktów jest uzależniona od różnych czynników, jednak można założyć, że metr maty kosztuje kilkaset złotych. Natomiast to, ile faktycznie powinno się jej użyć w domu, jest związane z jego metrażem, a także klasą energetyczną budynku (skutecznością termoizolacji).

Mata grzewcza pod panele – koszty eksploatacyjne

Ogrzanie jednego metra powierzchni dobrze ocieplonego obiektu wymaga zużycia około 25 kWh w przeciągu roku. Mając więc np. mieszkanie o powierzchni 100 metrów kwadratowych, rokrocznie będziesz zużywać na ogrzewanie 2500-4000 kWh, co po założeniu, że 1 kWh kosztuje 0,50 zł (np. jeśli będziesz grzać w taryfie nocnej), daje kwotę w okolicach 1000-2000 zł. To stosunkowo niewiele, natomiast koszty mogą być jeszcze niższe!

Mianowicie, mata grzewcza pod panele jest częstym wyborem domów, które mają zainstalowane panele fotowoltaiczne. Dzięki nim możesz uzyskać dom zero energetyczny, czyli niezależny. Oznacza to między innymi, że Twoje koszty ogrzewania znacznie się zmniejszą, niemal do zera.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

W naszej ofercie znajdują się nowoczesne maty grzewcze Red Snake, które cechują się świetną efektywnością i prostotą montażu, a także konkurencyjną ceną. Są doskonałym rozwiązaniem dla obiektów zasilanych instalacją fotowoltaiczną. Zapewniamy projekt, montaż i  wsparcie serwisowe.

Dowiedz się jakie są koszty elektrycznego ogrzewania podłogowego.