Dobry system ogrzewania domu jest kluczowy do komfortowego przebywania w budynku. Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących energię elektryczną do ogrzania nieruchomości, dlaczego więc to właśnie piece elektrodowe są tak popularne i z jakich powodów mogą sprawdzić się także u Ciebie? Zapraszamy do lektury.

Większość współczesnych domów korzysta z ogrzewania gazowego, stanowiącego lepszy dla środowiska materiał opałowy od wychodzącego z użytku węgla. Nadal jest to energia nieodnawialna, która ostatnimi czasy staje się coraz droższa. Z tego powodu najlepszym dla środowiska, a co się także okazuje – i portfela, jest energia elektryczna.

Piece elektrodowe – czym są?

Kocioł elektrodowy to urządzenie przeznaczone do ogrzewania domów, mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, wykorzystujących jako medium gorącą wodę. Odbywa się to poprzez elektrolizę, czyli ogrzanie cieczy przez przepływ prądu między elektrodami należącymi do obwodu elektrycznego. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że kotły elektrodowe mogą dodatkowo ogrzać również wodę użytkową, czyli nie tylko tę znajdującą się w instalacji grzewczej. W wielu przypadkach nie ma konieczności instalowania dodatkowego podajnika czy sprężarki, do przekazania wody dalej. W praktyce oznacza to, że sprzęt ma do minimum ograniczoną ilość ruchomych elementów, dzięki czemu pracuje stosunkowo cicho i bezawaryjnie.

Fotowoltaika – jaki piec wybrać? Fotowoltaika a piec elektrodowy

Fotowoltaika nieprzypadkowo jest ostatnio tak popularna. Pozwala wytworzyć prąd z energii słonecznej, dzięki czemu wydatki domu na prąd mogą wyjątkowo się zmniejszyć. Z tego właśnie powodu tak często są połączone jednocześnie z ogrzewaniem elektrycznym. Niezależnie od rodzaju pieca, to właśnie energia elektryczna powinna być użyta do ogrzania budynku, ponieważ inne metody są o wiele droższe, kiedy porówna się wydatki na eksploatację. Piec elektrodowy jest tak często polecany, ponieważ jest bardzo efektywny i stosunkowo niezawodny. Może nie tylko ogrzać wodę w instalacji grzewczej, ale też ciecz użytkową. Z użyciem dobrze zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej, eksploatacja urządzenia niemal nic nie kosztuje, a urządzenie nadal zapewnia domownikom pełen komfort.

Fotowoltaika i piec elektryczny – opinie

Opinie wielu osób, w tym ekonomistów podkreślają, że kocioł elektryczny i fotowoltaika to świetne połączenie ze względu na niskie koszty eksploatacji. Największym wydatkiem w tym przypadku jest zakup samego pieca.

Kocioł elektryczny do fotowoltaiki

Interesuje Cię tanie ogrzewanie do fotowoltaiki? Piec elektryczny to urządzenie, którego wydajność powinna być dopasowana do kubatury nieruchomości. Jeśli potrzebujesz pomocy z wyborem i instalacją, chętnie w tym pomożemy! Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu projektowania, montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych i elektrycznego ogrzewania. Sprawdź naszą ofertę ogrzewania elektrycznego: https://innodom.pl/ogrzewanie-elektryczne/.