W ostatnich latach dużą popularność zyskały różnego rodzaju rozwiązania polegające na lepszym zarządzaniu ciepłem i energią w domu. Staramy się żyć bardziej ekologicznie, a co za tym idzie, stawiamy na systemy, które są oszczędne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Taka jest właśnie rekuperacja, która dostępna jest w ofercie naszej firmy. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega i kto może założyć taki system, odpowiedzi odnajdziesz w naszym artykule.

Rekuperacja – co to jest?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z systemem odzysku ciepła. Różni się ona znacznie od tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej – przede wszystkim zapobiega wychłodzeniu pomieszczeń i gromadzeniu się wilgoci. Cały system opiera się na wykorzystaniu urządzenia – rekuperatora. Przyrząd ma za zadanie kontrolowanie ruchu powietrza, co sprawia, że można nim dowolnie zarządzać. Usuwa on powietrze zanieczyszczone, jednocześnie zamieniając je na czyste. Jak więc widać, to bardzo korzystne rozwiązanie, które eliminuje problem zanieczyszczonego powietrza, jednocześnie zapewniając ciepło w domu.

Odpowiadając na pytanie, co to jest rekuperacja, należy więc odpowiedzieć, że to nowoczesny system pozwalający na wymianę powietrza, która jednocześnie zapobiega uciekaniu ciepła z domu lub mieszkania. Aby korzystać z powyższej metody, konieczne jest zainstalowanie specjalistycznego urządzenia. Dla wielu osób zagadką może być jednak zrozumienie sposobu działania maszyny – to nic trudnego.

Jak działa rekuperacja?

Urządzenia pobierają jednocześnie powietrze w dwóch kierunkach – z zewnątrz budynku oraz to z pomieszczeń. System dokonuje wymiany świeżego powietrza z tym brudnym, pochodzącym z domu. Dwa strumienie powietrza trafiają w tym samym czasie do rekuperatora, warto zaznaczyć, że nie mieszają się ze sobą. Następnie pozostawiają tam swoje ciepło, które przekazywane jest dla zimnego i świeżego powietrza z zewnątrz, które zasila pomieszczenia. Brudne i zanieczyszczone powietrze z kolei oddaje swoje ciepło, a później zostaje przetransportowane na zewnątrz.

To, co istotne, system rekuperacji jest doskonałym wyborem dla alergików oraz wszystkich osób, które zmagają się z problemami lub chorobami układu oddechowego. Rekuperator skutecznie oczyszcza powietrza, również z różnego rodzaju alergenów, zanieczyszczeń i spalin. Montując ten system, można cieszyć się świeżym powietrzem, a także oddychać pełną parą. To szczególnie ważne w regionach Polski, gdzie czystość powietrza pozostawia wiele do życzenia, a poziom zawieszonych pyłów jest bardzo wysoki. Odpowiadając na pytanie, rekuperacja – jak działa, widać, że system nie jest bardzo skomplikowany, ale jednocześnie niezwykle skuteczny. Dowiedz się także ile prądu zużywa rekuperator!

Rekuperacja – dlaczego warto?

Rekuperacja to również niezwykła oszczędność przeznaczanych środków na ogrzewanie domu. System jest ekologiczny, a także pozwala na mniejsze wydatki, co może okazać się kluczowym elementem w kwestii decyzji o instalacji rekuperatora. Wykorzystanie tego systemu pozwala na oszczędność energii na poziomie 30%. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę całość rachunków za energię elektryczną. Na takie rozwiązanie decydują się w szczególności duże rodziny z małymi dziećmi. Jak powszechnie wiadomo, to niezwykle ważne, aby dzieci rosły w otoczeniu czystego i świeżego powietrza. Zakup rekuperatora, może być więc inwestycją we własną rodzinę.

Nasza firma oferuje montaż systemu rekuperacji. Gwarantujemy kompleksowe działanie, od wykonania audytu, poprzez instalację, a także serwis techniczny. Wszystkie prace wykonujemy w pełni profesjonalnie, mając wieloletnie doświadczenie w kwestii montażu systemów rekuperacji. Zaufało nam już wielu klientów, którzy mogą obecnie cieszyć się czystym powietrzem, a także mniejszymi rachunkami za pobór energii. Każde zlecenie realizujemy w pełni indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby oraz oczekiwania klientów. Można liczyć z naszej strony na fachowe doradztwo oraz pełne wsparcie. Wyjaśniamy klientom, w jaki sposób pobierane będzie powietrze, a także jak działa sam rekuperator. Zapraszamy do kontaktu, udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Grzejniki do pomp ciepła – jakie wybrać?