DOM ZEROENERGETYCZNY

Jeżeli w codziennym życiu cenisz sobie niezależność, to prawdopodobnie zainteresuje Cię koncepcja domu zeroenergetycznego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii jest możliwe stworzenie obiektu, który charakteryzuje się zerowym zużyciem energii, a także zerową emisją dwutlenku węgla w ciągu roku. W takim budynku zeroenergetycznym prąd uzyskiwany jest poprzez umiejętne połączenie kilku różnych, alternatywnych źródeł.

Obecnie temat kryzysu klimatycznego jest coraz częściej poruszany na forum publicznym. Nie bez echa pozostają także nieustanne podwyżki cen za ogrzewanie i prąd. Mimo tego domy zeroenergetyczne wciąż pozostają rzadkością, nawet w krajach wysokorozwiniętych. Może to wynikać z faktu, że najbardziej opłacalne kroki w kierunku zmniejszenia zużycia energii w domu należy podjąć już na etapie projektowania. Niestety bardzo mało biur architektonicznych zajmuje się przygotowywaniem planów i koncepcji budynków zeroenergetycznych.

Jeżeli interesuje Cię przeobrażenie swojego budynku mieszkalnego w dom zeroenergetyczny, zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższymi informacjami w celu poznania tej technologii. Wierzymy, że taka decyzja powinna być poważnie przemyślana.

Dom zeroenergetyczny – technologia przyszłości?

Jeżeli jesteś już właścicielem domu i chciałbyś sprawić, że stanie się on budynkiem zeroenergetycznym – jest to możliwe dzięki połączeniu folii grzewczej Red Snake z instalacją fotowoltaiczną. Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie przede wszystkim na Twój budżet, gdyż przyczyni się to do redukcji rachunków za prąd niemal do zera. Można powiedzieć, że Twój dom stanie się samowystarczalną minielektrownią. Ma to dodatkowy atut w postaci braku powodu do przejmowania się podwyżkami cen prądu, które ostatnio są coraz częstsze.

Dom zeroenergetyczny bez wątpliwości ma więcej pozytywnych stron niż negatywnych, ale nie bez powodu jest to mało popularne rozwiązanie. Mimo późniejszych oszczędności związanych z kosztami utrzymania budynku – koszty budowy mogą być znacznie wyższe niż w przypadku domu, który energię czerpałby z klasycznych źródeł. Poza tym niewielu architektów, a także budowniczych ma wystarczające doświadczenie i umiejętności, by zbudować budynek zeroenergetyczny.

Stwórz połącznie idealne z InnoDom

InnoDom to firma, która powstała z myślą o każdej osobie, która chciałaby wyposażyć swój dom w nowoczesny system dostarczania energii. W swojej codziennej pracy wykorzystujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, które są profesjonalnie montowane przez naszych doświadczonych pracowników. Poza tym w naszej ofercie znajdują się usługi związane z montażem folii grzewczej firmy Red Snake, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów na całym świecie. Połączenie tych dwóch produktów skutkować będzie produkcją wystarczającej ilości energii, by zasilić cały dom. Budynek zeroenergetyczny nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne, gdyż nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń, a także przyczynia się do redukcji smogu, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia.

Dom zeroenergetyczny – opinie

Jesteśmy firmą, która ma ogromne doświadczenie w zakresie technologii związanych z OZE oraz ogrzewaniem na podczerwień. Dzięki temu możemy służyć w tej kwestii fachową opinią i pomocą. Jeżeli interesuje Cię niezależność od dostawców energii – serdecznie zapraszamy Cię do skontaktowania się z naszym przedstawicielem handlowym w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gdyż wychodzimy z założenia, że w innym wypadku nie udałoby nam się spełnić Twoich oczekiwań. Poza tym budynki są różne, tak samo jak ich zapotrzebowanie na energię. Mieliśmy przyjemność do tej pory współpracować z wieloma klientami z całej Polski, którzy mają bardzo dobre zdanie na temat świadczonych przez nas usług. Dzięki naszej pomocy są oni teraz właścicielami domów zeroenergetycznych. Wykorzystywane przez nas urządzenia są bardzo wysokiej jakości, co wiąże się z ich dużą wydajnością i małą awaryjnością.

Obejrzyj nasze realizacje

Zapoznaj się z naszymi realizacjami. Sprawdź, jak nowoczesna technologia wygląda w praktyce.