Fotowoltaika Brzeg

Temat odnawialnych źródeł energii jeszcze kilka lat temu stanowił zagadkę dla wielu mieszkańców. Dzisiaj ekologia i troska o środowisko naturalne są priorytetami polityki energetycznej Unii Europejskiej i Polski. InnoDom to firma prężnie działająca na terenie zachodniej części naszego kraju.

Zrealizowaliśmy szereg usług w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim. Wierzymy, że instalacje fotowoltaiczne dla domu, firm oraz gospodarstw rolnych to skuteczna odpowiedź na globalne problemy klimatyczne. W swojej pracy wykorzystujemy podzespoły od renomowanych producentów, takich jak SolarEdge, Huawei, Fronius, LONGI SOLAR, Sharp i Jinko Solar. Ciągle się rozwijamy i poszukujemy nowych wyzwań.

Fotowoltaika – Brzeg

Dlaczego kwoty wydawane na prąd ciągle się zwiększają? Wzrosty cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, postępująca zmiana klimatu, rosnące ceny popularnych paliw – tak prezentuje się zestawienie najważniejszych powodów kolejnych zwyżek cen taryf energii elektrycznej. Jedną z poważniejszych alternatyw dla rosnących rachunków jest fotowoltaika. Brzeg to miasto, w którym słońca nigdy nie brakuje, a ekspozycja na promienie jest jedną z najkorzystniejszych w całym kraju. Gotowa instalacja przetwarza dostarczone promienie słoneczne na energię elektryczną, którą możesz wykorzystać do zasilania zamrażarki, komputera, telewizora, płyty indukcyjnej, klimatyzacji, oświetlenia, a nawet ogrzewania. Energia pozyskiwana w dni o największym nasłonecznieniu jest magazynowana i można z niej korzystać w innym terminie. W ten sposób nawet w pochmurne dni masz gwarancję nieprzerwanych dostaw prądu. A przy okazji możesz miesięcznie zaoszczędzić nawet do 90% kosztów energii.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – Brzeg

Montaż paneli fotowoltaicznych w Brzegu może być pozornie znaczącym obciążeniem dla budżetu gospodarstwa domowego lub małego przedsiębiorstwa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę dostępne opcje wsparcia bezzwrotnego. Najpopularniejszym źródłem dotacji jest program “Mój Prąd”. Pierwszy jego nabór zakończył się przed czasem i przewidywał dotację w kwocie do 5 000 złotych. Już wiadomo, że konkurs będzie kontynuowany w przyszłości. Dofinansowanie na fotowoltaikę w Brzegu można także uzyskać z programów “Energia Plus”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (specjalne rozwiązanie dla rolników) czy z niezwykle atrakcyjnej ulgi termomodernizacyjnej. Ta ostatnia daje możliwość odliczenia aż do 53 000 złotych od osiągniętego dochodu lub przychodu. Wspomniane programy dają szansę realnego obniżenia kosztów instalacji fotowoltaicznej w Brzegu i zmniejszenia wysokości stopy zwrotu z inwestycji.

Instalacja fotowoltaiczna w Brzegu – kalkulator

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy użytkowanie paneli fotowoltaicznych w Brzegu będzie dla Ciebie opłacalne, zalecamy wykorzystanie naszego kalkulatora. Po dokonaniu prostych czynności, polegających na określeniu wysokości przeciętnych rachunków za energię, a także wskazaniu lokalizacji przedsięwzięcia, nasz program w kilkadziesiąt sekund obliczy dla Ciebie wartość korzyści finansowej. Korzystanie z narzędzia jest całkowicie darmowe i uświadamia, jak duży wpływ na budżet mają wydatki na energię elektryczną.

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.