Fotowoltaika Konin

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na początku nowego roku kalendarzowego odnotowujemy wzrost cen energii elektrycznej. Regularne podwyżki to efekt między innymi stale drożejących uprawnień do emisji dwutlenku węgla, zmieniających się warunków pogodowych czy rosnących cen paliw kopalnianych. Specjaliści dokonali analizy trendów wzrostowych i okazało się, że do 2030 roku ceny taryf w Polsce zwiększą się o kolejne 20%. Warto więc już dzisiaj rozważyć takie źródło zasilania domu w prąd, które pozwala zbilansować budżet, a może nawet oszczędzić w perspektywie długoterminowej.

Fotowoltaika Konin – obniż swoje rachunki

Jedną z najbardziej atrakcyjnych alternatyw jest fotowoltaika. Konin to miasto o znacznym rocznym nasłonecznieniu. Wielkopolska to miejsce, które obok województwa podkarpackiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego, posiada najbardziej sprzyjające warunki wykorzystania energii słonecznej w całej Polsce. Roczna wartość ekspozycji przekracza 1600 godzin, co przekłada się na większą skuteczność instalacji fotowoltaicznej w Koninie, niż na przykład w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – Konin

Na końcową cenę paneli fotowoltaicznych w Koninie wpływa duża ilość czynników, stąd podanie gotowego cennika jest praktycznie niemożliwe. Ważne są między innymi: rodzaj pokrycia dachowego, jakość zaproponowanych zabezpieczeń odgromowych i konstrukcji wsporczych, zużycie energii elektrycznej w obiekcie czy możliwość wystąpienia zacienień w postaci na przykład komina. Warto przy tym odnotować, że cena modułów i inwerterów spadła w ostatnich latach, a ponadto można starać się o dofinansowanie na fotowoltaikę w Koninie. Może ono przybrać formę bezzwrotnej dotacji z programów: „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, „Agroenergia” i „Energia plus”, a także odliczenia od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Istnieją także szanse na uzyskanie preferencyjnego kredytu. Dzięki tym możliwościom stopa zwrotu z inwestycji zazwyczaj wynosi 6-8 lat!

Panele fotowoltaiczne Konin – zaufaj specjalistom

InnoDom to nie tylko firma, ale także marka działająca na rynku Odnawialnych Źródeł Energii od wielu lat. Wiemy jak skutecznie skomponować zestaw i dopasować go do bieżącego zapotrzebowania. Zależy nam na tym, aby instalacja fotowoltaiczna w Koninie pracowała efektywnie i długotrwale. Wspieramy naszych klientów we wszystkich czynnościach związanych z inwestycją: wykonujemy audyt, tworzymy profesjonalny projekt instalacji, montujemy, dokonujemy odpowiednich zgłoszeń, pozyskujemy finansowanie. Na swoim koncie mamy setki realizacji w zachodniej części naszego kraju. Wiemy, jak ważny jest kompetentny personel, dlatego nasz zespół składa się z wykwalifikowanych pracowników, którym przekazujemy nowoczesny i profesjonalny sprzęt.

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.

[wlkp]