Fotowoltaika Krotoszyn

Jeszcze do niedawna temat odnawialnych źródeł energii był przede wszystkim melodią przyszłości. Dzisiaj ekologia i troska o środowisko są priorytetami polityki energetycznej Unii Europejskiej. InnoDom to firma działająca na terenie zachodniej części naszego kraju. Nasze realizacje znajdują się w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim.

Wierzymy, że instalacje fotowoltaiczne dla domu, firm oraz gospodarstw rolniczych to najlepsze rozwiązanie dla nas wszystkich. W swojej pracy wykorzystujemy najlepsze podzespoły pochodzące od renomowanych producentów. Ciągle się rozwijamy i poszukujemy nowych lokalizacji. Teraz jesteśmy dostępni także w Krotoszynie.

Fotowoltaika – Krotoszyn

Przy dobrym nasłonecznieniu rekomendowanym rozwiązaniem gwarantującym produkcję energii elektrycznej są instalacje fotowoltaiczne. Krotoszyn, podobnie jak całe województwo wielkopolskie, znajduje się w strefie efektywnej ekspozycji na promienie słoneczne. Panele fotowoltaiczne w Krotoszynie posiadają lepsze warunki do pracy niż urządzenia zamontowane np. w krajach skandynawskich. Tam przeważają dni mroźne i pochmurne, a przez to zdolność do wytwarzania prądu stoi na niższym poziomie.

Dzięki instalacji fotowoltaicznej w Krotoszynie rachunki za prąd mogą spaść nawet o ponad 90%! Oszczędność to jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Panele nie generują hałasu, który mógłby przeszkadzać nam w codziennym życiu, nie są emitorem promieniowania wpływającego na nasze samopoczucie, ani nie ulegają szybkiej degradacji. Są urządzeniami trwałymi i tanimi w eksploatacji. Przyczyniają się także do poprawy środowiska naturalnego.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – Krotoszyn

Wiele osób nadal obawia się, że zakup instalacji fotowoltaicznej w Krotoszynie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Warto jednak wziąć pod uwagę tendencję do spadku cen modułów i falowników. Żeby dobrze przygotować się na wydatek, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym między innymi:

  • lokalizację instalacji,
  • formę pokrycia dachowego,
  • jakość użytych zabezpieczeń odgromowych,
  • całkowite zużycie energii elektrycznej w obiekcie,
  • zakres serwisowania,
  • przeszkody powodujące zacienienie paneli.

Na ostateczną cenę zestawu wpływa także możliwość dofinansowania do fotowoltaiki w Krotoszynie. Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne, możesz skorzystać z programu “Agroenergia”, dla przedsiębiorców przewidziano nabór w ramach działania “Energia Plus”, z kolei gospodarstwa domowe mają do wyboru aż dwa konkursy – „Czyste powietrze” i „Mój prąd”. Dzięki tym dotacjom łączna cena fotowoltaiki w Krotoszynie może spaść o kilkadziesiąt procent. Oprócz tego w 2019 roku wprowadzono tak zwaną ulgę termomodernizacyjną, dzięki której odliczymy od podatku do 53 tysięcy złotych. Uwzględniając te wszystkie możliwości, standardowa stopa zwrotu inwestycji to tylko 6-8 lat! Po tym czasie instalacja zaczyna przynosić realne zyski, a kolejne wzrosty cen energii elektrycznej nie są już dla nas istotne.

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.

[wlkp]