Fotowoltaika Leszno

Na pewno zauważyłeś już, że kolejny rok płacisz więcej za prąd. Wzrost cen taryf jest już tradycją, a do tego dochodzą także inne, coraz bardziej wymyślne opłaty. Prognozy w tym zakresie nie mogą napawać optymizmem.

W dokumencie „Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku” dokonano estymacji wzrostu cen taryf na kolejne dziesięciolecia. Zgodnie z nimi do 2030 roku nasze rachunki za energię elektryczną podwyższą się kolejne 20%. Przełoży się to na zmianę kwot o kilkaset złotych w ciągu roku. Co możesz z tym zrobić? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań gwarantujących oszczędności jest montaż instalacji fotowoltaicznej w Lesznie.

Fotowoltaika w Lesznie – czy to się opłaca?

Przy efektywnej ekspozycji na promienie słoneczne, idealnym rozwiązaniem są panele fotowoltaiczne. Leszno to miasto, w którym dostęp do słońca jest nieograniczony. Wielu potencjalnych nabywców obawia się zbyt małego uzysku. To całkowicie niesłuszne podejrzenia. Fotowoltaika w Lesznie ma lepsze warunki do działania niż te znajdujące się w krajach skandynawskich. A tam udział energii pozyskiwanej ze słońca w ogólnym bilansie energetycznym kraju jest zdecydowanie większy niż w Polsce. Mieszkańcy Szwecji czy Norwegii nie potrzebują spalania węgla w elektrowniach, by przez cały rok mieć zapewnione ekologiczne dostawy prądu.

Dofinansowanie na fotowoltaikę – Leszno

Na ostateczną cenę instalacji fotowoltaicznej w Lesznie wpływa wiele czynników. Są to między innymi: rodzaj pokrycia dachowego, jakość użytych zabezpieczeń odgromowych i materiałów, zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, kompetencje firmy zajmującej się instalacją, gwarancje i możliwość wystąpienia zacienienia. Warto jednak zauważyć, że cena modułów i falowników spadła w ostatnich latach, a dodatkowo można starać się o dofinansowanie na fotowoltaikę w Lesznie. Jeśli nie masz daru do uzupełnienia dokumentów, a wszelkie formalności urzędowe spędzają Ci sen z powiek, nic straconego, zrobimy to za Ciebie. Do wyboru są między innymi takie programy jak: „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd”, „Agroenergia” i „Energia Plus”. Dodatkowo koszty zestawu można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki temu stopa zwrotu ze standardowej inwestycji to tylko 6-8 lat!

Panele fotowoltaiczne w Lesznie – oszczędność, zdrowie i środowisko

Ponadnormatywna emisja zanieczyszczeń wysyłanych do atmosfery to fakt, z którym musimy zmagać się od dawna. Ma ona wpływ nie tylko na obecny klimat, ale także na jakość życia przyszłych pokoleń. Kluczowym elementem zmniejszania negatywnej presji na środowisko są odnawialne źródła energii, w tym panele fotowoltaiczne. Leszno to miasto o niewielkim stopniu zanieczyszczenia, ale nawet tu zdarzają się przekroczenia dopuszczalnych norm.

Instalacje fotowoltaiczne w Lesznie – zadbamy o Twój komfort

Wiemy, jak skutecznie montować panele fotowoltaiczne. Leszno to dobrze nam znane miejsce. Twoja opinia i potrzeby są dla nas bardzo ważne, dlatego proponujemy kompleksowe wykonanie usługi. Nasi specjaliści przyjadą wykonać audyt, przygotują kosztorysy, uzyskają dofinansowanie na zakup fotowoltaiki, zrealizują usługę, a nawet zapewnią wsparcie w załatwieniu wszelkich formalności. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, dlatego doskonale rozumiemy, jak ważna jest jakość komponentów. W naszej ofercie znajdują się tylko urządzenia renomowanych producentów. Dzięki temu gwarantujemy bezproblemową instalację.

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.

[wlkp]