Fotowoltaika Piła

Z pewnością zauważyłeś już, że znowu płacisz więcej za prąd? Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny należy szukać w rosnących cenach paliw kopalnianych czy wzroście wartości uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Pewnie obawiasz się, że kolejne zwyżki cen taryf są tylko kwestią czasu. I masz rację. Prognozy nie mogą napawać optymizmem. W dokumencie „Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku” dokonano estymacji wzrostu cen taryf na dłuższy okres czasu. Czytając dokument warto zwrócić uwagę, że do 2030 roku nasze rachunki za energię elektryczną wzrosną prawdopodobnie nawet o 20%, co ograniczy Twój budżet domowy o kolejne kilkaset złotych w ciągu roku. Warto więc poszukać alternatywy, która zamiast wydatków przewiduje oszczędności. Jeśli mieszkasz w Pile, fotowoltaika będzie idealnym pomysłem.

Panele fotowoltaiczne Piła – czy to się naprawdę opłaca?

Wielkopolska jest regionem, o jednym z najwyższych poziomów nasłonecznienia w całej Polsce. Przy tak efektywnej ekspozycji na światło, rekomendowanym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna w Pile. Ma znacznie lepsze warunki do pracy, niż urządzenia znajdujące się w Gdańsku, Zakopanem lub Olsztynie, a nawet zestawy pracujące w krajach Skandynawskich. A to właśnie w Szwecji czy Norwegii udział energii pozyskiwanej ze słońca w całkowitym bilansie energetycznym jest jednym z najwyższych na świecie. Dzięki montażowi ogniw fotowoltaicznych rachunki za prąd mogą spaść nawet o 90%, a kolejne wzrosty cen taryf przestaną być problemem.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – Piła

Na końcową cenę paneli fotowoltaicznych w Pile wpływa wiele czynników, wśród których można wyróżnić:

  • rodzaj pokrycia dachowego i jego nachylenie,
  • jakość użytych konstrukcji wsporczych,
  • łączne zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, gospodarstwie rolnym lub firmie,
  • czas reakcji serwisowej,
  • przeszkody w docieraniu promieni słonecznych, powodowane na przykład przez inne budynki.

Decydując się na konkretne komponenty nie warto wybierać najtańszych możliwości. Lepsza jakość wpływa na długość użytkowania instalacji fotowoltaicznej w Pile, a tym samym także na możliwe oszczędności. Jako firma działająca na rynku od wielu lat, zawsze doradzamy optymalne rozwiązania. Pracujemy tylko na urządzeniach sprawdzonych producentów, takich jak SolarEdge, Huawei, Fronius, Sharp, Jinko Solar, panele LONGI SOLAR. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo. Oprócz audytu i montażu zajmujemy się także formalnościami administracyjnymi oraz pozyskaniem dofinansowania do fotowoltaiki w Pile.

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.

[wlkp]