Fotowoltaika Żagań

Jesteśmy firmą zajmującą się wdrażaniem profesjonalnych rozwiązań ekologicznych. W ramach naszych prac wykonujemy instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach domowych, rolnych, a także w firmach. Naszym fachem nie są wyłącznie całe instalacje fotowoltaiczne. Wykonujemy również montaż pomp ciepła. Żagań to nie jedyne miejsce, w którym świadczymy nasze usługi. Działamy także w Głogowie, Międzyrzeczu czy Świebodzinie. Naszym dodatkowym fachem jest również zajmowanie się dotacjami na fotowoltaikę. Mają one zrekompensować naszym Klientom wkład własny kosztów, które ponieśli, decydując się na to ekologiczne rozwiązanie. Wszystkie nasze usługi wykonywane są z indywidualnym podejściem do Klienta. Nasza współpraca najczęściej zaczyna się od zaprojektowania systemu. Kolejnym etapem jest dostarczenie urządzeń potrzebnych do zrealizowania projektu, a na koniec montujemy oraz przyłączamy do sieci. 

Panele fotowoltaiczne w miejscowości Żagań

Jak wszyscy wiedzą, słońce to niewyczerpalne źródło darmowej energii. Decydując się zatem na instalację fotowoltaiczną, decydujesz także o redukcji kosztów na przyszłość – tańszy prąd, a także wyeliminowanie zanieczyszczeń i pewne źródło energii, z którego będą korzystać następne pokolenia.
Zajmujemy się nie tylko instalacjami fotowoltaicznymi oraz pompami cieplnymi. W skład naszych usług wchodzi także nieodpłatna wycena i audyt, który opieramy na indywidualnych potrzebach każdego Klienta. Na naszej stronie oraz u naszych doradców znajdziesz także wiele informacji na temat projektów dofinansowujących instalacje fotowoltaiczne w wielu miastach – w tym także w Żaganiu. 

Fotowoltaika Żagań – dofinansowanie

Aktualnie, istnieje kilka głównych programów, które pomogą Ci uzyskać pieniądze na instalację fotowoltaiczną. Mogą z nich korzystać zarówno rolnicy, firmy, jak i prywatni przedsiębiorcy. Każdy z nich jednak ma inne zasady i skierowany jest do innej grupy osób.

  • Program „Agroenergia”. Skierowany jest wyłącznie do rolników.
  • Program „Energia plus”. Funkcjonuje w całym kraju.
  • Program „Prosument 2”. Każdy, kto ubiega się o dofinansowanie z tego projektu, może uzyskać nawet do 100% kosztów kwalifikowanych. Niestety, tylko 30% lub 15% tych środków jest bezzwrotne. Reszta natomiast udzielana jest w formie kredytu oprocentowanego na jeden procent.
  • Program „Mój prąd”. Z tego projektu może skorzystać prawie każdy – osoby fizyczne, prawne, posiadacze gruntów będących własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządów terytorialnych, a także właściciele gruntów samoistnych oraz wieczystych. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 5000 zł, ale jednocześnie nie może sięgnąć 50% kosztów kwalifikowanych.
  • Program „Czyste powietrze”. Program nie ma dofinansowywać, a pomagać. Jego główne założenia to wymiana pieców oraz kotłów na paliwo stałe, ale również termoizolacja starych budynków jednorodzinnych. Z projektu mogą skorzystać osoby, które zamieszkują stare domki jednorodzinne, mieszkanie wydzielone w takim budynku, a także każdy, kto posiada zgodę na rozpoczęcie budowy własnego budynku jednorodzinnego.
  • Ponadto, od 1 stycznia 2019 roku każdy, kto instaluje fotowoltaikę może ubiegać się o zrekompensowanie kosztów rozliczając się podczas wypełniania PITu. 

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.

[lubuskie]