Kotły Elektrodowe – Zielona Góra, lubuskie

Chcąc stworzyć efektywny system ogrzewania w domu, nie sposób przejść obojętnie obok rozwiązań wykorzystujących energię elektryczną, ponieważ są przyjazne dla środowiska, a w wielu przypadkach ich użycie może okazać się bardziej opłacalne, niż w znanych i konkurencyjnych technik grzewczych opałowych. Spośród licznych systemów na prąd, na szczególną uwagę zasługują kotły elektrodowe do ogrzewania domu. Są proste w montażu, bezpieczne, a ponadto łatwo dopasować ich pracę do własnych wymagań.

 

Kocioł elektrodowy – Jak działa?

Kotły elektrodowe do ogrzewania domu lub innego budynku występują w różnych wersjach pod względem mocy. Ponadto można je łączyć szeregowo i nie zajmują sporo miejsca, dlatego są świetną alternatywą np. dla pieców gazowych lub węglowych. Mogą stanowić samodzielny lub wspierający (np. jako dodatek przy pompie ciepła czy piecu gazowym) system ogrzewania.

Konstrukcja kotła elektrodowego jest bardzo prosta, znajduje się w nim metalowy pręt z chłodziwem, natomiast elektrodę zerową stanowi sama obudowa urządzenia. Przepływający prąd powoduje elektrolizę roztworu chłodziwa, generując tym samym ciepło i podgrzewając przepływającą przez maszynę ciecz.

Kotły elektrodowe – opinie

Opinie na temat kotłów elektrodowych często nawiązują do licznych zalet tej techniki grzewczej. Przede wszystkim należy podkreślić bezpieczeństwo, ponieważ w przeciwieństwie do kotłów gazowych lub węglowych przy wytwarzaniu ciepła nie dochodzi do procesu spalania. Ponadto kotły nie wymagają dodatkowej obsługi, pracują samodzielnie. Mogą nie tylko ogrzać wodę przepływającą przez sieć grzejników, ale również użytkową. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest aspekt środowiskowy, ponieważ kotły elektrodowe do ogrzewania domu nie emitują szkodliwego CO2. Są także oszczędne pod względem eksploatacji, zwłaszcza jeśli posiada się instalację fotowoltaiczną.

Kotły elektrodowe – cena

Kotły elektrodowe to stosunkowo niedrogie urządzenia, jeśli porówna się je z kotłami innego typu. Mogłoby się jednak wydawać, że ich użytkowanie jest mało ekonomiczne. Wbrew pozorom, korzystanie z elektrycznych technik grzewczych nie musi być drogie. Opinie ekspertów potwierdzają, że posiadając instalację fotowoltaiczną, można zredukować koszty eksploatacyjne systemu niemal do zera. Bez paneli fotowoltaicznych natomiast cena prądu jest podobna do cen gazu. Tymczasem nadal jest to ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie.

Masz nasze wsparcie – InnoDom

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie doradztwa i instalacji kotłów anodowych. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań. Posiadamy również korzystne finansowanie.