OGRZEWANIE NA PODCZERWIEŃ

System ogrzewania domu podczerwienią

Każdy niewątpliwie zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia temperatura w mieszkaniu pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. W związku z tym warto poszukać rozwiązań związanych z ogrzewaniem, które będą bardzo wydajne, a przy tym nie wpłyną negatywnie na domowy budżet. Jedną z nowoczesnych, zaawansowanych technologii, którym warto się przyjrzeć, jest ogrzewanie na podczerwień, które wśród obecnych użytkowników cieszy się bardzo dobrymi opiniami. 

Jesteśmy firmą, której zależy na indywidualnym traktowaniu każdego z naszych klientów. W związku z tym, jeżeli jesteś zainteresowany nowoczesnym ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień, skontaktuj się z nami. Zadbamy o to, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Tanie ogrzewanie elektryczne – jak działa?

Podczerwień jest promieniowaniem elektromagnetycznym, którego odkrycie w 1800 roku przypisuje się astronomowi pochodzącemu z Wielkiej Brytanii, sir Williamowi Herschelowi. Przez lata technologia ta wykorzystywana była głównie przy obróbce metali, gdyż w innych branżach była mało wydajna. Obecnie czołowi producenci zajmujący się tworzeniem systemów cieplnych dysponują wystarczająco zaawansowaną technologią, by podczerwień mogła być z powodzeniem wykorzystana jako metoda grzewcza w mieszkaniach i domach.

W przypadku ogrzewania na podczerwień koszty miesięczne są wystarczająco niskie, aby taka forma dostarczania ciepła była opłacalna dla wielu gospodarstw domowych. Oczywiście, ważną rolę odgrywa tu powierzchnia pomieszczeń, które mają być ogrzewanie w ten sposób, oraz izolacja termiczna całego budynku. Ile kosztuje system odgrzewania na podczerwień? Cena zależy od rozmiaru obiektu i jego zapotrzebowania na ciepło. Fachowcy z naszej firmy chętnie podejmą się wyceny montażu takiej instalacji w Twoim domu.

Ogrzewanie domu na podczerwień – koszty, na czym polega?

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne na podczerwień jest przede wszystkim bardzo wydajną metodą grzewczą. Obecni użytkownicy tego źródła ciepła chwalą sobie bardzo dobrą wilgotność w pomieszczeniach. Odpowiedni poziom wilgoci pozytywnie wpływa na komfort snu, a także odporność organizmu i drogi oddechowe. Ogrzewanie domu na podczerwień nie wywołuje efektu konwekcji, w związku z czym jest to metoda idealna dla alergików, gdyż kurz oraz drobnoustroje nie rozprzestrzeniają się.

W naszej ofercie znajdziesz folie grzewcze, które pochodzą od renomowanych producentów z branży grzewczej. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się na podłogach, ścianach oraz sufitach. Tanie ogrzewanie elektryczne na podczerwień nie wysusza spojówek oczu, a także dróg oddechowych – dzięki czemu pozytywnie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach.

  Energooszczędność

  łatwe sterowanie

  15-letnia gwarancja

  Ogrzewanie domu na podczerwień

  Wyżej wymienione zalety ogrzewania na podczerwień to jeszcze nie wszystko – oprócz wydajności i niskiej ceny zakupu rozwiązanie to generuje znacznie więcej korzyści. Warto wymienić chociażby możliwość inteligentnego sterowania ogrzewaniem, nawet przebywając poza domem. Jest to korzystne zwłaszcza przy dłuższej nieobecności w domu, pozwalając ogrzać wychłodzony budynek, zanim jeszcze się w nim znajdziemy. Co ważne, takiego zabiegu nie trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ fale podczerwieni szybko i skutecznie ogrzewają wszystkie przedmioty, które napotkają na swojej drodze.

  Czytaj dalej…

  Jednocześnie system ogrzewania na podczerwień cechuje się niską temperaturą pracy, co w znacznym stopniu przekłada się na wydłużenie żywotności podłóg. Ogrzewanie domu na podczerwień to dobry pomysł również wówczas, gdy zależy nam na oszczędności miejsca, a także na możliwości jego dowolnej aranżacji. Wpływa na to między innymi brak rur, a w przypadku wyboru mat grzewczych – również grzejników.

  Ogrzewanie podłogowe na podczerwień

  Ogrzewanie podłogowe na podczerwień to opcja możliwa do zastosowania niezależnie od tego, z czego wykonana jest nasza podłoga. Maty czy folie grzewcze z powodzeniem umieścimy zarówno pod panelami z różnych materiałów, pod płytkami czy nawet wylewką. Ogromną zaletą takiego systemu ogrzewania na podczerwień jest to, że ciepło rozprowadza się równomiernie, zapewniając najwyższą jakość komfortu termicznego. Jednocześnie maty czy folie wykorzystywane do jego wykonania są niezwykle cienkie, dlatego nie wiążą się z negatywnym efektem wizualnym. Pod tym – i wieloma innych względami – ogrzewanie podłogowe na podczerwień przewyższa tradycyjne rozwiązania tego typu.

  Maty i folie grzewcze można zastosować w całym domu lub mieszkaniu bądź jedynie w wybranych pomieszczeniach – na przykład łazience. Podłogowe ogrzewanie na podczerwień cechuje się ponadto bezawaryjną pracą, a jednocześnie nie wymaga żadnych przeglądów.

  Grzejniki na podczerwień

  Jednym z możliwych rozwiązań są również grzejniki na podczerwień, zwane również promiennikami czy panelami grzewczymi. Ich dużą zaletę stanowi fakt, że oprócz skutecznego ogrzewania wnętrza, mogą również stanowić jego nowoczesną dekorację. Tego rodzaju ogrzewanie na podczerwień działa bowiem w oparciu o estetyczny panel – na rynku znajdziemy również takie modele, które wyglądają jak obraz. Promiennik można zamontować na ścianie bądź suficie, ale bardzo często producenci oferują również specjalne nóżki, dzięki którym grzejniki na podczerwień można wygodnie przenosić.

  Co ważne, panele te działają bezgłośnie, a jedno urządzenie jest w stanie ogrzać sporą przestrzeń. Co więcej, o ile wszystkie rodzaje ogrzewania na podczerwień cechują się szybkością montażu, w tym przypadku możemy mówić o wyjątkowo sprawnej instalacji, która zajmuje jedynie 15 minut.

  Jak działa grzejnik na podczerwień?

  Ogrzewanie na podczerwień z wykorzystaniem grzejników również opiera się na emitowaniu fal podczerwieni, które równomiernie oddziałują na wszystkie ciała stałe, do których mają dostęp. Ogrzane podłogi, ściany, meble i inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu w dalszej kolejności oddają swoje ciepło do powietrza. Jednocześnie należy zauważyć, że grzejniki na podczerwień zużywają nawet o 30 procent mniej energii niż inne elektryczne grzejniki oparte na tradycyjnych rozwiązaniach. Tym samym generują więc znaczne oszczędności, szczególnie jeśli system ogrzewania na podczerwień będzie działać razem z instalacją fotowoltaiczną, którą również projektujemy i zakładamy dla naszych klientów.

  Ogrzewanie na podczerwień z wykorzystaniem promienników nie wymaga serwisowania. Urządzenia są bezpieczne w eksploatacji – wiele modeli posiada na przykład zabezpieczenia przed dziećmi, co jest szczególnie przydatne, jeśli na bieżąco zmieniamy położenie grzejnika zgodnie z potrzebami. Obecnie grzejniki na podczerwień można otrzymać w różnych kolorach, a niektóre panele posiadają na przykład strukturę naturalnych kamieni. Dzięki temu ogrzewanie na podczerwień sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ono urządzone.

  Panele grzewcze na podczerwień

  Warto również podkreślić, że ogrzewanie na podczerwień, czy to za pomocą mat i folii, czy to z wykorzystaniem grzejników, doskonale sprawdzi się w budynkach, w których mamy problemy z nadmierną wilgocią. Panele grzewcze na podczerwień skutecznie i wydajnie osuszają ściany, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi pleśni, a jednocześnie zwiększają ich efektywność izolacyjną.

  Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania z zakresu ogrzewania na podczerwień, tak abyś mógł cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym w swoim domu lub firmie. Zwrócimy szczególną uwagę na jakość danego urządzenia, aby służyło Ci niezawodnie przez lata. Podpowiemy również, czy w danym budynku panele mogą stanowić jedyny system grzewczy, czy też powinny być w jakiś sposób wspomagane. Ponadto zasugerujemy, w którym miejscu najlepiej będzie je zamontować.

  Ogrzewanie na podczerwień – cena, opinie

  Osoby, które do tej pory zdecydowały się instalację takiego systemu grzewczego w swoim domu, chwalą sobie jego niezawodność oraz wydajność. Zauważają także, że jest to obecnie jedno z najtańszych i najbardziej ekonomicznych źródeł ciepła. To inwestycja w wygodę, komfort i niższe rachunki za ogrzewanie. Szczególnie, że możesz skorzystać z naszej kompleksowej oferty, w której skład wchodzi zarówno profesjonalna wycena, dobór odpowiednich urządzeń, jak i montaż całego systemu.

  Masz nasze wsparcie

  InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie montażu ogrzewania na podczerwień. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb Klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań.  Proponujemy również bardzo korzystne finansowanie, jak i możliwością zaprojektowania i wdrożenia domu zeroenergetycznego, z zastosowaniem również paneli słonecznych. Siedzibą InnoDom jest Zielona Góra, w województwie lubuskim – zapraszamy.