OGRZEWANIE NA PODCZERWIEŃ

System ogrzewania domu podczerwienią

Każdy niewątpliwie zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia temperatura w mieszkaniu pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. W związku z tym warto poszukać rozwiązań związanych z ogrzewaniem, które będą bardzo wydajne, a przy tym nie wpłyną negatywnie na domowy budżet. Jedną z nowoczesnych, zaawansowanych technologii, którym warto się przyjrzeć, jest ogrzewanie na podczerwień, które wśród obecnych użytkowników cieszy się bardzo dobrymi opiniami. 

Jesteśmy firmą, której zależy na indywidualnym traktowaniu każdego z naszych klientów. W związku z tym, jeżeli jesteś zainteresowany nowoczesnym ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień, skontaktuj się z nami. Zadbamy o to, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Tanie ogrzewanie elektryczne – czy jest możliwe?

Podczerwień jest promieniowaniem elektromagnetycznym, którego odkrycie w 1800 roku przypisuje się astronomowi pochodzącemu z Wielkiej Brytanii, sir Williamowi Herschelowi. Przez lata technologia ta wykorzystywana była głównie przy obróbce metali, gdyż w innych branżach była mało wydajna. Obecnie czołowi producenci zajmujący się tworzeniem systemów cieplnych dysponują wystarczająco zaawansowaną technologią, by podczerwień mogła być z powodzeniem wykorzystana jako metoda grzewcza w mieszkaniach i domach.

W przypadku ogrzewania na podczerwień koszty miesięczne są wystarczająco niskie, aby taka forma dostarczania ciepła była opłacalna dla wielu gospodarstw domowych. Oczywiście, ważną rolę odgrywa tu powierzchnia pomieszczeń, które mają być ogrzewanie w ten sposób, oraz izolacja termiczna całego budynku. Ile kosztuje system odgrzewania na podczerwień? Cena zależy od rozmiaru obiektu i jego zapotrzebowania na ciepło. Fachowcy z naszej firmy chętnie podejmą się wyceny montażu takiej instalacji w Twoim domu.

Ogrzewanie domu na podczerwień – zalety

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne na podczerwień jest przede wszystkim bardzo wydajną metodą grzewczą. Obecni użytkownicy tego źródła ciepła chwalą sobie bardzo dobrą wilgotność w pomieszczeniach. Odpowiedni poziom wilgoci pozytywnie wpływa na komfort snu, a także odporność organizmu i drogi oddechowe. Ogrzewanie domu na podczerwień nie wywołuje efektu konwekcji, w związku z czym jest to metoda idealna dla alergików, gdyż kurz oraz drobnoustroje nie rozprzestrzeniają się.

W naszej ofercie znajdziesz folie grzewcze, które pochodzą od renomowanych producentów z branży grzewczej. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się na podłogach, ścianach oraz sufitach. Tanie ogrzewanie elektryczne na podczerwień nie wysusza spojówek oczu, a także dróg oddechowych – dzięki czemu pozytywnie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach.

  Energooszczędność

  łatwe sterowanie

  15-letnia gwarancja

  Ogrzewanie na podczerwień – opinie

  Osoby, które do tej pory zdecydowały się instalację takiego systemu grzewczego w swoim domu, chwalą sobie jego niezawodność oraz wydajność. Zauważają także, że jest to obecnie jedno z najtańszych i najbardziej ekonomicznych źródeł ciepła. To inwestycja w wygodę, komfort i niższe rachunki za ogrzewanie. Szczególnie, że możesz skorzystać z naszej kompleksowej oferty, w której skład wchodzi zarówno profesjonalna wycena, dobór odpowiednich urządzeń, jak i montaż całego systemu.

  Masz nasze wsparcie

  InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie montażu ogrzewania na podczerwień. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb Klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań.  Proponujemy również bardzo korzystne finansowanie, jak i możliwością zaprojektowania i wdrożenia domu zeroenergetycznego, z zastosowaniem również paneli słonecznych. Siedzibą InnoDom jest Zielona Góra, w województwie lubuskim – zapraszamy.