OGRZEWANIE NA PODCZERWIEŃ

Termofol – system ogrzewania domu podczerwienią

Podczerwień – nazywana energią życia – wykorzystywana jest w lecznictwie. Leczymy się podczerwienią nawet nieświadomie, gdy przykładamy dłoń na bolące miejsce, czy zasłaniając zmęczone oczy. Leczenie dłońmi, które emitują właśnie promienie podczerwone, jest stosowane od wieków przez indyjskich joginów. Pozytywny wpływ promieniowania podczerwonego był szeroko wykorzystywany przez chińską medycynę naturalną. Jej dobroczynne właściwości znano już 3000 lat temu w Chinach, dokąd sięga tradycja leczenia dłońmi.

Ogrzewanie podczerwienią a zdrowie – jaki wpływ ma podczerwień?

Promienie podczerwone penetrują nasze ciało od wewnątrz nagrzewając je. Ciepło rozprzestrzenia się na zewnątrz przez przewodzenie w kościach oraz płynach ustrojowych. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, działanie tego ciepła ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Promieniowanie podczerwone jest „energią życia”, stanowiąc niewidoczną dla ludzkiego oka część światła widzialnego. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek i wielu innych gruczołów, obniża napięcie mięśni. Zmniejsza także pobudliwość nerwową, działa uspokajająco.

Ponadto promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, wspomaga odchudzanie. Terapia fizykoterapeutyczna pomaga na podniesieniu odporności, zmniejszeniu odczuwanego bólu i szybszemu powrotowi do zdrowia. Lecznicze działanie promieniowania podczerwonego polega na wywoływaniu w tkance biologicznej reakcji termicznych. To dobroczynne promieniowanie łagodzi lub likwiduje bóle mięśniowe, leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Promieniami podczerwonymi można leczyć choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.

Zalety ogrzewania na podczerwień

Wybór systemu grzewczego wymaga uwzględnienia rozmaitych determinant, które mogą generować finalne koszty dla utrzymania takiej instalacji. Najważniejsze kryterium to roczny koszt ogrzewania domu. Ale istotne znaczenie mają również możliwe do osiągnięcia korzyści z zastosowania systemu ogrzewania podczerwienią. Wśród korzyści tego systemu wymienia się następujące:

 

  • Stosunkowo niskie koszty podjęcia inwestycji na tle kosztów hydraulicznej instalacji grzewczej, co koresponduje dodatkowo z szybkim czasem wykonania instalacji.
  • Brak konieczności ponoszenia regularnych i płatnych serwisów pieca, ani też kosztów wymiany elementów zużywających się.
  • Szansa na wyprodukowanie energii, która będzie spożytkowana na cele grzewcze całego budynku.
  • Brak konieczności posiadania odrębnego pomieszczenia na kotłownię.
  • Brak komina przy takiej instalacji.
  • Brak zanieczyszczania środowiska w wyniku pracy instalacji, a co za tym idzie, jej proekologiczność.
  • Skrócony czas nagrzewania pomieszczeń przy nieznacznych stratach ciepła.
  • Łatwe sterowanie systemem grzewczym i związana z tym wygoda dla użytkownika, w tym możliwość zdalnego sterowania pracą systemu ( poprzez aplikację z dowolnego miejsa na ziemi).

Promienniki podczerwieni TERMOFOL

Zewnętrzne promienniki podczerwieni TERMOFOL produkowane są przy użyciu najnowszej technologii z wykorzystaniem unikalnego designu. Rdzeń grzejnika wykonany jest ze specjalnego materiału wytwarzanego w technologii stosowanej w lotnictwie (grzałka oporowa w otulinie ceramicznej). Współczynnik efektywności energetycznej naszych promienników jest na poziomie 99%, co oznacza, że należą do produktów bardzo wydajnych i energooszczędnych. Powierzchnia paneli grzejnych została pokryta specjalną warstwą z dodatkiem nano-materiału ochraniającego panel przed skutkami pracy w wysokich temperaturach przy jednoczesnym zachowaniu swobodnej emisji promieniowania podczerwonego. Warstwa ta powoduje wzrost wskaźnika promieniowania podczerwonego aż do 86%. Promienniki TERMOFOL są ciche w eksploatacji, energooszczędne, komfortowe i niezawodne – przez co znajdują bardzo szerokie zastosowania zarówno w przemyśle jak i w zastosowaniach domowych. Mogą być sterowane z aplikacji Termofol Smart oraz pilota, który dostarczany jest w komplecie z urządzeniem.

Energooszczędność

łatwe sterowanie

15-letnia gwarancja

Masz nasze wsparcie

InnoDom oferuje kompleksowe wsparcie klienta w zakresie montażu ogrzewania na podczerwień. Służymy fachowym doradztwem, doborem odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb Klienta, a także wsparciem w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz dofinansowań.  Proponujemy również bardzo korzystne finansowanie, jak i możliwością zaprojektowania i wdrożenia domu zeroenergetycznego, z zastosowaniem również paneli słonecznych. Siedzibą InnoDom jest Zielona Góra, w województwie lubuskim – zapraszamy.