Pompy ciepła – Gorzów Wielkopolski

Pompy ciepła nie są standardowymi urządzeniami grzewczymi. Grzeją nie tylko powietrze, ale także wodę. Możemy umieścić je w dowolnym miejscu, nawet jeśli jest to bardzo stary budynek, bez konieczności przebudowywania przestrzeni. Użytkownik płaci tylko za transport energii, nie za nią samą, a konstrukcja pompy umożliwia dostosowanie parametrów działania do indywidualnych potrzeb. Czego chcieć więcej?

Niezawodne pompy ciepła – działanie urządzenia

Pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska i jednocześnie sporo zaoszczędzić. Wykorzystują one to, co dała nam natura, aby skutecznie ogrzać dom – pobierają energię z otoczenia i przekazują ją do wody użytkowej, która następnie nagrzewa grzejniki lub uczestniczy w ogrzewaniu podłóg. Mechanizm działania przypomina ten obecny w lodówkach. Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii i połączeniu systemu np. z fotowoltaiką, wysokość Twoich rachunków za prąd w skali roku może spaść niemal do zera.

Pompy ciepła – koszt montażu i sprzętu

Rachunki za ogrzewanie stale rosną. Jeśli zdecydujesz się na instalację pompy ciepła w Gorzowie Wlkp, w znacznym stopniu obniżysz koszty utrzymania domu, a po kilku latach użytkowania możesz liczyć na zwrot inwestycji. Jest to większy wydatek tylko na początku – później urządzenie generuje minimalne koszty. Dodatkowo w wielu przypadkach można skorzystać z dofinansowań na ekologiczne źródła ogrzewania.

Montaż pomp ciepła – Gorzów Wielkopolski

Jak wygląda montaż pomp ciepła w Gorzowie Wlkp? Przykładowo – w przypadku pompy powietrznej urządzenie nie może się znajdować bliżej niż 30 cm od ściany budynku, a zarazem nie dalej niż 1,5 m. Nie należy go instalować niżej niż 40 cm nad poziomem gruntu. Jeśli spełnione zostaną te warunki, można mieć pewność, że powietrze będzie swobodnie przepływać przez urządzenie, a także że nic nie zablokuje wentylatorów.

Pompy ciepła w Gorzowie Wielkopolskim – szereg korzyści

Warto zaznaczyć, że instalacja pomp ciepła w Gorzowie Wielkopolskim i nie tylko sprawdza się także w domach z basenem czy jacuzzi. Funkcjonują one sprawnie nawet w temperaturach poniżej zera, niektóre modele nawet do -28°C. Fanów minimalizmu oraz osoby, które chcą zyskać więcej funkcjonalnej przestrzeni, ucieszy zapewne fakt, że dzięki temu urządzeniu nie muszą poświęcać miejsca na składowanie opału czy instalację kominka.

Pompy ciepła – Gorzów Wielkopolski – opinie

Innodom.pl to autoryzowany dystrybutor pomp ciepła, a o jakości oferty świadczą liczne opinie zadowolonych klientów. Oprócz dystrybucji zajmujemy się także autoryzowanym serwisem tych urządzeń, a także klimatyzacji marki Haier. Nasze kompleksowe usługi to odpowiedź na potrzeby naszych klientów – zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Nowocześnie z Innodom

Nasze biuro projektowe mieści się w Zielonej Górze, w województwie lubuskim. InnoDom to autoryzowany dystrybutor i serwis marki Haier. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych modernizacją swojego systemu grzewczego – bądź zaprojektowania i zbudowania go od podstaw – po fachową poradę w zakresie omawianego, nowoczesnego rodzaju ogrzewania. Wiele zależy od warunków klimatycznych oraz rodzaju działki, na jakiej jest nasz dom. Nasi fachowcy doradzą zatem, jaką pompę ciepła wybrać – powietrzną, wodną czy też gruntową. Podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne i jak je zrealizować tak, aby była to inwestycja, która z czasem się zwróci.

Napisz do nas!

3 + 4 =