Pompy ciepła gruntowe

Pompy ciepła gruntowe uważane są za najefektywniejszy oraz najwydajniejszy rodzaj tego typu urządzeń. Mogą posłużyć zarówno do ogrzania pomieszczeń domowych, jak i wody użytkowej, zapewniając wysoki komfort życia przy jednoczesnych oszczędnościach na rachunkach, a także obniżonej emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery.

Pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie oraz zadbamy o jego solidny montaż tak, aby mogli Państwo w pełni odczuć korzyści płynące z inwestycji w gruntowe pompy ciepła.

Pompy ciepła gruntowe – co warto o nich wiedzieć?

Montaż gruntowej pompy ciepła jest dość skomplikowany w porównaniu z modelami powietrznymi. Urządzenie składa się bowiem z wymiennika gruntowego, który może być umiejscowiony pionowo lub poziomo w zależności od możliwości i uwarunkowań gleby.

Jednocześnie jednak gruntowe pompy ciepła wykazują się większą efektywnością niż powietrzne ze względu na rodzaj źródła energii – temperatura ziemi jest stabilniejsza niż powietrza. Za pomocą wymienników, czynnika chłodniczego i sprężarki ciepło pobrane z gruntu jest w stanie ogrzać wodę użytkową, a także wnętrze domu.

Jedną z najważniejszych zalet są niskie koszty eksploatacji związane z niskim zużyciem energii przez gruntowe pompy ciepła. Koszt inwestycji szybko się zwraca dzięki ich wysokiej wydajności i dopasowaniu do indywidualnych potrzeb.

Dobór pompy ciepła gruntowej

Aby mogli Państwo cieszyć się z takich zalet tego rozwiązania, jak oszczędność czy wydajne działanie, nasi specjaliści pomogą w doborze pompy ciepła gruntowej. Stawiamy na sprawdzone urządzenia uznanych producentów, jednocześnie dbając o to, aby parametry danego modelu były dopasowane do potrzeb użytkowników oraz wymagań budynku. W tym celu zwracamy szczególną uwagę na moc pompy, rodzaj wymienników gruntowych, a także współczynniki SCOP i COP.

Montaż pompy ciepła gruntowej

Nasza firma oferuje również usługę montażu pompy ciepła gruntowej. Wykonanie instalacji będzie przebiegać w różny sposób w zależności od tego, czy zdecydują się Państwo na urządzenie z wymiennikiem pionowym, czy poziomym. W pierwszym przypadku koniecznie będzie bowiem wykonanie odwiertów.

Zawsze jednak dobieramy takie rozwiązania, które będą dla Państwa jak najkorzystniejsze zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i finansowym.

Pompy ciepła gruntowe – cena z montażem

W przypadku takich urządzeń jak gruntowe pompy ciepła cena będzie wyższa niż wówczas, gdy zdecydują się Państwo na powietrzny typ. Ma to związek z charakterystyką montażu, który przy pierwszym z wymienionych modeli jest bardziej wymagający. Co więcej, cena wzrośnie również wtedy, kiedy postawią Państwo na pionowy wymiennik, co często ma miejsce na działkach o mniejszej powierzchni.

Jeśli chodzi ogólnie o gruntowe pompy ciepła, koszt takiej inwestycji okazuje się opłacalny dla wielu gospodarstw domowych. Pomożemy Państwu ocenić, jak wygląda sytuacja, a także ułatwimy dobór pompy ciepła gruntowej, która pozwoli zmaksymalizować zyski. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Napisz do nas!

5 + 2 =