Pompy ciepła powietrzne

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia grzewcze wykorzystujące energię cieplną pobieraną z powietrza zewnętrznego w celu ogrzewania pomieszczeń. W odróżnieniu od tradycyjnych kotłów grzewczych pompy ciepła samodzielnie nie generują ciepła, ale jedynie pobierają je z zewnętrznego źródła i przekazują dalej.

Działanie powietrznej pompy ciepła jest możliwe dzięki starannemu opracowaniu całego systemu. Pompa ciepła powietrzna musi być odpowiednio przygotowana pod względem technicznym, ponieważ tylko wtedy może spełniać swoje zadanie odpowiednio. Mając to na uwadze, oferujemy zainteresowanym klientom jedynie najnowocześniejsze rozwiązania, które zostały sprawdzone pod kątem skuteczności. Zainstalowanie pompy ciepła w swoim gospodarstwie domowym to duży krok do uniezależnienia się od nieodnawialnych źródeł energii.

Podstawowe elementy pompy ciepła powietrznej

Do przekazywania ciepła w celu dalszego użytkowania cała instalacja musi być dobrze wyposażona. Podstawą działania powietrznej pompy ciepła jest zewnętrzna jednostka, zawierająca sprężarkę, wymiennik ciepła oraz wentylator pobierający powietrze z zewnątrz. Do poprawnego działania konieczna jest również wewnętrzna jednostka, przekazująca ciepło bezpośrednio do pomieszczenia. Wszystkie te elementy instalacji muszą być w pełni sprawne pod względem technicznym, ponieważ tylko wtedy można oczekiwać poprawnego działania powietrznej pompy ciepła. Cena z montażem musi być rozpatrywana jako inwestycja, ponieważ tylko przy odpowiednim zamontowaniu elementów wewnętrznych i zewnętrznych instalacja będzie działać. Nasi specjaliści posiadają ogromne doświadczenie w montażu nowoczesnych urządzeń u klientów, w tym powietrznych pomp ciepła Hewalex.

Pompy ciepła powietrzne – cena

Ceny pomp ciepła powietrznych kształtują się w różnorodny sposób i są zależne od wielu czynników. Wpływa na to moc i wydajność urządzenia, poziom jakości wykonania, a także marka. Warto jednak od razu podkreślić, że przy wyborze marki pompy ciepła nie warto zbytnio oszczędzać. Renomowani producenci szczególnie dbają o jakość, dlatego przedstawiane przez nich urządzenia są doskonale dopracowane pod względem technicznym. Niezwykle istotny jest stopień zaawansowania technologicznego pompy ciepła powietrznej. Koszt kształtuje się również na podstawie tego, czy klient decyduje się na skorzystanie z usługi montażu.

Powietrzna pompa ciepła – koszt instalacji w perspektywie długofalowej

Choć średnia cena powietrznej pompy ciepła waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, to taki wydatek trzeba rozpatrywać w kategorii inwestycji. Zdecydowanie cena ma tutaj przełożenie na wysoką jakość. Ponadto, koszt eksploatacji powietrznej pompy ciepła jest niższy niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, co ma ogromny wpływ na ostateczną opłacalność całej inwestycji. Trzeba mieć to na uwadze, planując zakup nowoczesnej pompy. Dysponujemy dużym doświadczeniem w tym zakresie, dlatego przed każdą instalacją prowadzimy szczegółowe konsultacje z klientem, na bazie których proponujemy nowoczesne rozwiązania grzewcze w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa domowego.

Napisz do nas!

9 + 2 =