Pompy ciepła – Żary

Odpowiednia temperatura jest konieczna, aby przebywanie w domu było w pełni komfortowe. Współczesne technologie wyróżniają się ekologicznym działaniem, ale też skutecznością. Wśród licznych rozwiązań w zakresie ogrzewania warto zainteresować się szczególnie pompami ciepła. Są one coraz częściej spotykane w budynkach, których właściciele starają się ograniczyć swój ślad węglowy. Możemy przeprowadzić profesjonalny montaż pompy ciepła w Żarach i okolicach – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pompy ciepła, Żary – dlaczego warto?

Pompy ciepła pobierają energię z otoczenia – korzystają więc z odnawialnych źródeł energii. Wytwarzają ciepło w sposób ekologiczny i zużywają jedynie niewielkie ilości prądu, by funkcjonować. Przez to są bezpieczne, przyjazne dla środowiska i stosunkowo tanie w eksploatacji. Dzięki nim możemy ogrzać nie tylko powietrze w domu, ale również wodę, którą używamy do prania bądź kąpieli. Pompy ciepła nie emitują spalin czy innych substancji szkodliwych dla otoczenia.

Pompy ciepła – działanie

Pompy ciepła działają na podobnej zasadzie, co znane wszystkim lodówki – jednak w odwrotny sposób. Mianowicie, lodówki usuwają ciepło z wnętrza na zewnątrz, natomiast pompy pobierają energię cieplną z zewnątrz (np. z gruntu lub powietrza) i następnie zamieniają ją na ciepło dostarczane do budynku. Cała instalacja nie zajmuje wiele miejsca, co jest dodatkowym atutem systemu. Ponadto w Żarach pompy ciepła mogą być instalowane nie tylko w nowo powstających budynkach, ale też w obiektach starszych, wymagających termomodernizacji.

Żary – pompy ciepła – koszt

Koszt pomp ciepła w Żarach jest zależny od wielu czynników. W cenie zawarte są: urządzenie, osprzęt oraz praca montażystów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że rocznie można zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza stosując fotowoltaikę, która zasila pompę – w tej sytuacji koszty ogrzewania będą niemal zerowe, co sprzyja szybszemu zwrotowi inwestycji.

Pompy ciepła Żary – opinie

Opinie ekspertów są jednogłośne – pompy ciepła to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Nie generują energii same, ale wykorzystują tę znajdującą się w otoczeniu, czyli na przykład nagrzanej przez słońce ziemi, wodzie czy powietrzu.

Nowocześnie z Innodom

Nasze biuro projektowe mieści się w Zielonej Górze, w województwie lubuskim. InnoDom to autoryzowany dystrybutor i serwis marki Haier. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych modernizacją swojego systemu grzewczego – bądź zaprojektowania i zbudowania go od podstaw – po fachową poradę w zakresie omawianego, nowoczesnego rodzaju ogrzewania. Wiele zależy od warunków klimatycznych oraz rodzaju działki, na jakiej jest nasz dom. Nasi fachowcy doradzą zatem, jaką pompę ciepła wybrać – powietrzną, wodną czy też gruntową. Podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne i jak je zrealizować tak, aby była to inwestycja, która z czasem się zwróci.

Napisz do nas!

8 + 8 =