Rekuperacja Zielona Góra

Nasza działalność opiera się na technologiach, które są nowoczesne, energooszczędne, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Innowacje oraz nieustanny rozwój sektora budowlanego pozwalają nam na montowanie coraz bardziej zaawansowanych systemów w domach naszych klientów. Rekuperacja domu w Zielonej Górze to innymi słowy wentylacja mechaniczna, będąca odpowiednikiem grawitacyjnej, która dotąd dominowała w budynkach. Funkcjonowanie systemu polega na pobieraniu dwóch strumieni powietrza – zimnego i czystego z zewnątrz oraz ciepłego, zanieczyszczonego z domu – i wymianie ich. Aby wentylacja była energooszczędna i przyjazna, ogrzane powietrze trafia do wymiennika ciepła, a świeże jest automatycznie ogrzewane. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Rekuperacja powietrza w Zielonej Górze – na czym polega?

Aby zrozumieć istotę funkcjonowania rekuperacji, należy choć w skrócie przybliżyć mechanizm jej działania. System opiera się na rekuperatorze, który odpowiada za innowacyjną wentylację. Jego zadaniem jest zasysanie powietrza z dwóch źródeł – w przypadku ‘’wyciągania’’ ogrzanego powietrza z naszego domu, ma to miejsce dzięki anemostatowi na suficie. Następnie musi dojść do pozbycia się zanieczyszczeń oraz wilgoci, lecz bez utraty uzyskanego ciepła. Trafia ono do wymiennika ciepła. W trakcie całego procesu nie dochodzi do go zmieszania z zimnym powietrzem (możliwe jest to dzięki podwójnemu otworowi). Gdy proces podgrzania świeżego powietrza zakończy się, trafia ono do przewodów wentylacyjnych i pomieszczeń. System rekuperacji w domu niesie za sobą wiele dobrego! Możliwa do zrealizowania jest również rekuperacja w mieszkaniu – a konkretniej w budynkach mieszkalnych.

Rekuperacja w domu – czy warto?

Rekuperacja – Zielona Góra to sposób na czyste powietrze. Dzięki dość zaawansowanemu sposobowi działania wentylacja mechaniczna pełni również funkcję oczyszczania powietrza. To bardzo istotne, jeśli zmagasz się z alergiami lub chcesz uniknąć dostawania się do wnętrza domu lub mieszkania smogu z zewnątrz. Warto wziąć pod uwagę również zdanie klientów, którzy już skorzystali z rekuperacji. Opinie wskazują, że poza niezawodną wentylacją i dostarczaniem świeżego powietrza metoda ta może zmniejszyć wydatki na ogrzewanie nawet o 25–30%. Czy warto zatem postawić na rekuperację? Zdecydowanie!

Rekuperacja do domu – instalacja i montaż

Instalacja z pewnością przyczyni się do poprawy warunków w pomieszczeniach oraz oszczędności – jeśli są to dla Ciebie ważne czynniki, weź pod uwagę montaż tego systemu. Coraz więcej nowoczesnych domów posiada rekuperację. Montaż rekuperatora w Zielonej Górze składa się z dwóch etapów – nasi fachowcy zadbają, aby cały proces przebiegł szybko i sprawnie. Bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów są dla nas priorytetem!

Możesz również postawić na rekuperację z klimatyzacją. To doskonałe rozwiązanie dla Twojego domu! 

 

 

Nowocześnie z Innodom

Nasze biuro projektowe mieści się w Zielonej Górze, w województwie lubuskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rekuperacją i klimatyzacją . Nasi specjaliści zajmą się projektem, profesjonalnym doradztwem, a nawet opracują dopasowane dofinansowanie do rekuperacji! Proponujemy również  możliwość zaprojektowania i wdrożenia domu zero energetycznego, z zastosowaniem również paneli słonecznych. Zapraszamy do naszej siedziby InnoDom jest Zielona Góra, w województwie lubuskim. Skontaktuj się z nami już teraz!

Napisz do nas!

13 + 6 =