Producent – Termofol

Przeszukując różne opcje ogrzewania domu, napotkać można na wiele technologii, o których wcześniej się nie słyszało. Prawdopodobnie folia grzewcza Termofol będzie jednym z takich rozwiązań. Dlaczego warto postawić na tę nowość?

Ogrzewanie podłogowe Termofol coraz bardziej zyskuje na popularności ze względu na wysoką wydajność, którą zawdzięcza działaniu na zasadzie promieniowania podczerwonego. Metodę tę można porównać do elastycznych grzejników rozłożonych po podłodze.

Elastyczne grzejniki – folie grzewcze Termofol

Elementy folii grzewczej wykonane są z wysokiej jakości węgla, który ma konkretne właściwości, a także z masy aluminiowej. Wymienione materiały zostają nałożone na siebie warstwowo, przy pomocy innowacyjnego rozwiązania, które kojarzyć się może z nadrukowywaniem. Za całą emisję promieni podczerwonych odpowiadają właśnie te poszczególne warstwy.

Ogrzewanie podłogowe Termofol – niezwykle nowoczesna metoda

Bazą rozwiązania jest folia PET, charakteryzująca się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne lub ścieranie. Co więcej, wykazuje się znakomitą izolacyjnością i ognioodpornością, co również stawia ją wśród materiałów na wysokiej pozycji.

Folie grzewcze Termofol zasilane są za pomocą specjalnej miedzianej taśmy, podłączanej na stałe do sieci elektrycznej. Ponadto sterowanie całym systemem ogrzewania odbywa się przy wykorzystaniu panelu wbudowanego w ścianę.

Różnica między tradycyjnym ogrzewaniem a folią grzewczą

Sposoby ogrzewania podczerwienią oferowane przez naszą firmę nie podwyższa temperatury powietrza, co ma miejsce w przypadku wyboru standardowych systemów. Promieniowanie o tej długości podgrzewa konkretne przedmioty. To sprawia, że folia grzewcza Termofol umieszczona pod panelami, nagrzewa elementy, którymi została wykończona podłoga.

Główną różnicą między oferowanym przez nas sposobem a tradycyjnymi metodami jest to, że promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są na różne elementy pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

Ogrzewanie Termofol – zalety

Ogrzewanie Termofol posiada wiele korzyści. A co więcej, folia grzewcza oferowana jest w wielu wariantach różniących się mocą czy szerokością. Głównymi atutami, które warto wymienić, są tania eksploatacja, niski koszt zakupu, długa żywotność, brak potrzeby posiadania kotła grzewczego, bezpieczeństwo i minimalne straty ciepła. Oczywiście nie są to wszystkie korzyści, ale o pozostałych chętnie porozmawiamy indywidualnie.

Ogrzewanie podłogowe Termofol – cena

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, jedną z głównych korzyści, które wiążą się z montażem folii grzewczych Termofol, jest tani koszt zakupu. To skłania coraz więcej osób do wyboru tego rozwiązania. Jednakże warto wziąć pod uwagę, że w całkowity koszt montażu i eksploatacji wchodzi też wiele innych czynników poza samym zakupem. Z tego względu wysokości opłat są omawiane indywidualnie.

Folia Termofol – opinie

Nasza firma wyróżnia się na rynku dużą popularnością w branży, a także wieloletnim stażem. Codziennie otrzymujemy liczne pozytywne opinie na temat wykonywanej pracy, co sprawia, że wszystkie zlecenia realizujemy z jeszcze większym zapałem.